Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ

Απογοητευτική ήταν η εικόνα που παρουσίασε την προηγούμενη αγωνιστική η Φιν Χαρπς, η οποία υπέστη την βαριά εντός έδρας ήττα με 5-0 από την Ντέρι. Πίσω στο σκορ από το ημίχρονο (18’, 42’)  με τη Φιν Χαρπς να διαμαρτύρεται έντονα για τη διαιτησία, καθώς η αντίπαλος πέτυχε και τα δύο γκολ με πέναλτι. Τυπική διαδικασία η επανάληψη δέχθηκε άλλα τρία γκολ, χωρίς να βγάλει σε κανένα σημείο της αναμέτρησης αντίδραση. Τέταρτη σερί ήττα (σ’ αυτά τα παιχνίδια έμεινε άσφαιρη), παρέμεινε μια θέση πάνω από τα μπαράζ (στο +5 από την Γουέξφορντ) και όσο δεν κερδίζουν οι ομάδες που βρίσκονται από κάτω της, άλλο τόσο θα χαίρεται, καθώς θα φτάσει με άνεση στην απευθείας παραμονή, αφού άλλωστε έχει και δύο παιχνίδια λιγότερα από τις Γουέξφορντ και Λόνγκφορντ. Στην έδρα της έχει βασιστεί μέχρι στιγμής, καθώς μετράει απολογισμό 5-1-5. Αξίζει να σημειωθεί, τέλος, ότι τα επτά πρόσφατα εντός έδρας παιχνίδια της συνοδεύτηκαν από No/Goal.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 5-0 από την Ντέρι.

Στατιστικό: Άσφαιρη έμεινε η Φιν Χαρπς στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα.

ΣΑΜΡΟΚ

Από την άλλη πλευρά η Σάμροκ επικράτησε πιο δύσκολο απ’ ότι φανερώνει το τελικό 3-1 επί της Γουέξφορντ (εντός έδρας). Πίσω από νωρίς με πέναλτι που κέρδισε η αντίπαλο της στο 19’. Στη συνέχεια σοβαρεύτηκε και έφτασε στην ανατροπή πριν το κλείσιμο του πρώτου μέρους (36’, 39’), για να ολοκληρώσει την επικράτηση της με γκολ στο 70’ της αναμέτρησης. Επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά την εκτός έδρας ήττα από τη Σλίγκο Ρόβερς (3-2) και παρέμεινε μόνη στην τέταρτη θέση της κατάταξης με 39 βαθμούς, τρεις λιγότερους από την ευρωπαϊκή έξοδο και επτά από την κορυφή. Στο FAI Cup χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα πήρε την πρόκριση, επικρατώντας της Άθλοουν Τάουν με το άνετο 5-0 (εκτός έδρας). Στο 5-1-4 το ρεκόρ της στις φετινές εξόδους της στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη – πρόκριση 5-0 επί της Άθλοουν Τάουν για το FAI Cup.

Στατιστικό: Πέντε σερί G/G μετράει η Σάμροκ στα τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα