Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΛΙΟΥΝΓΚΣΚΙΛΕ

Σε μία αναμέτρηση με γκολ και φάσεις εκατέρωθεν η Λιουνγκσκίλε ηττήθηκε με 3-2 από την Ατβίνταμπεργ, εκτός έδρας. Βρέθηκε να χάνει με 2-0 (24’, 35’), αντέδρασε όμως και μείωσε προσωρινά σε 2-1 στο 40’ της αναμέτρησης, αλλά στο κλείσιμο του πρώτου μέρους δέχθηκε και τρίτο τέρμα που την επηρέασε ψυχολογικά. Στην επανάληψη πήρε την πρωτοβουλία, έχασε σημαντικές ευκαιρίες, αλλά ήταν κακή πίσω και θα μπορούσε να το… πληρώσει με συντριβή. Τελικά απλά μείωσε στο 74’ σε 3-2. Μόλις μία νίκη μετράει στις τελευταίες έντεκα αναμετρήσεις της (1-4-6), παρέμεινε στο όριο από τα μπαράζ (στον πόντο) και στο +2 από τον απευθείας υποβιβασμό. Πολύ σκληροτράχηλη στην έδρα της αρνείται να χάσει εύκολα, μετρώντας απολογισμό 2-5-1, οι τρεις πιο πρόσφατες μάλιστα ήρθαν Under 2.5.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από την Ατβίνταμπεργκ.

Στατιστικό: Τρία διαδοχικά Under 2.5 μετράει η Λιουνγκσκίλε στις τελευταίες εντός έδρας εμφανίσεις της.

ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ

Από τη δική της πλευρά η Χάλμσταντ επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, επικρατώντας με το αγχωτικό 1-0 της Άνγκελχολμς (εντός έδρας). Την… γλίτωσε πολύ φθηνά στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο θα μπορούσε να χάνει. Ξεκίνησε με γκολ στο δεύτερο μέρος (46’), η αντίπαλος στην πορεία κατέρρευσε και θα μπορούσε να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της, αν ήταν πιο εύστοχη στην τελικά προσπάθεια. Αλλοπρόσαλλη η πορεία της στους τελευταίους της αγώνες στο πρωτάθλημα, τρέχει ρεκόρ 3-1-2. Ανέβηκε εκ νέου στη δεύτερη θέση, που οδηγεί στην απευθείας άνοδο, στο +2 από τα μπαράζ. Εκτός έδρας προέρχεται από τρία σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα (0-1-2, όλα Goal/Goal). Έφυγε με μεταγραφή ο Μπάρνι (ΜΕ 12/0), στη θέση του ήρθε ο Σάμιουελ (ΜΕ) της Έστερσουντ. Χωρίς προβλήματα ταξίδεψε η αποστολή για το Λιουνγκσκίλε.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση για τη Χάλμσταντ 1-0 επί της Άνγκελχολμς.

Στατιστικό: Τέσσερα συνεχόμενα G/G μετράει η Χάλμσταντ στις πρόσφατες εξόδους της στο πρωτάθλημα.