ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ

Μόλις τέσσερις βαθμούς έχει συλλέξει η Ατλέτικο Παραναένσε στο φετινό πρωτάθλημα, όλους μέσα στο “σπίτι” της (από το ισόπαλο 1-1 με την Ατλέτικο Μινέιρο και το νικηφόρο 2-1 επί της Φιγκεϊρένσε). Αντίθετα, συνδύασε με ήττες και τις τρεις φετινές εξόδους της. Μεσοβδόμαδα έφυγε με το ατυχές 1-0 από την έδρα της Ιντερνασιονάλ, δεχόμενη το γκολ στο 39ο λεπτό. Παραμένει στα πιτς ο κεντρικός αμυντικός Κλέμπερσον, συμπλήρωσε κάρτες και θα λείψει ο μπακ Εντουάρντο.

Προηγούμενο ματς: Υπέστη την εκτός έδρας ήττα από την Ιντερνασιονάλ με 1-0.

Στατιστικό: G/G τα 3/4 τελευταία ματς πρωταθλήματος.

Το Ατλέτικο Παραναένσε – Σάντα Κρουζ παίζει στον
Stoiximan

ΣΑΝΤΑ ΚΡΟΥΖ

Φρένο στο εξαιρετικό ξεκίνημα της Σάντα Κρουζ έβαλε το μεσοβδόμαδο τοπικό ντέρμπι με τη Σπορτ Ρεσίφε. Οι νεοφώτιστοι ερχόταν με… φόρα στο ντέρμπι, όμως υπέστησαν ψυχρολουσία με το γκολ που δέχθηκαν στο 9ο λεπτό. Η αποβολή του Ρομπέρτο στο 72′ έγειρε οριστικά την πλάστιγγα προς το μέρος της Σπορτ Ρεσίφε. Είχε προηγηθεί ένα αήττητο σερί δύο νικών και δύο ισοπαλιών στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές, με αμφότερες τις ισοπαλίες να έρχονται εκτός έδρας (2-2 με Φλουμινένσε, 1-1 με Σαπεκοένσε). Επιστρέφει από τιμωρία ο αριστερός μπακ Τιάγκο Κόστα, κανονικά διαθέσιμος ο μέσος Λελέ. Στον αντίποδα, θα υποβληθούν σε τσεκ της τελευταίας στιγμής ο εξτρέμ Κένο και ο μέσος Αρτούρ.

Προηγούμενο ματς: Υπέστη την εντός έδρας ήττα από τη Σπορτ Ρεσίφε με 0-1. Αποβολή για τον Ρομπέρτο στο 72′.

Στατιστικό: Πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα (2-2-1).