*8η αγωνιστική

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΟΝΤΕΝΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με τη Σουντιρόλ.

Άτυχη στάθηκε η Μόντενα στην έδρα της Σουντιρόλ μεσοβδόμαδα. Παρουσιάστηκε πιο κεφάτοι κι απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις, κυρίως με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Ένα από αυτά του Ουκαντά βρήκε με δύναμη στο οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων που είχαν μόλις μία ευκαιρία στον στόχο.

Αήττητη από το ξεκίνημα του πρωταθλήματος η Μόντενα (3-3-0), προέρχεται από τρεις σερί ισοπαλίες που την διατηρούν στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας. “Η Βενέτσια χτίστηκε για να κερδίσει την άνοδο στη Σέριε Α”, ανέφερε χαρακτηριστικά ο προπονητής Μπιάνκο. Νέα απώλεια αυτή του Περγκρέφι, ήρθε να προστεθεί στους Μποζχανάι και Γκαρτζούλο. Διαθέσιμος ο Βούκουσιτς.

ΜΟΝΤΕΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Κράτησε το μηδέν στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΒΕΝΕΤΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-1) από την Παλέρμο. Ο Μπρουνόρι με πέναλτι έκανε το 1-0 στο 9′, απάντησε για τους γηπεδούχους ο Πογιάνπαλο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με άλλα δύο γκολ του ο Μπρουνόρι (62′, 90+2′).

Τα χάλασε στην τελική προσπάθεια με την Παλέρμο η Βενέτσια μεσοβδόμαδα και υπέστη την πρώτη ήττα της στο πρωτάθλημα. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από νωρίς και ισοφάρισε με τον συνήθη ύποπτο Πογιάνπαλο.

Στη συνέχεια είχε κάποιες καλές ευκαιρίες για να πάρει προβάδισμα, προτού πληρώσει την αμυντική αδράνειά της στο 62′ και πέσει ψυχολογικά. “Η ήττα από την Παλέρμο πρέπει να αποτελέσει μάθημα για εμάς”, ανέφερε ο προπονητής Βανόλι. Διαθέσιμος είναι ο Μπουσάτο, εκτός αποστολής παραμένει ο Ολιβιέρι για τα “φτερωτά λιοντάρια”.