*Νοκ άουτ αναμέτρηση για τον πρώτο γύρο του Λιγκ Καπ. Σε περίπτωση ισοπαλίας η πρόκριση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι.

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 1)

Προηγούμενο ματς: Η Φόρεστ Γκριν έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Ιπσουιτς, δεχόμενη δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, από τους Χάρνες (37’), Μόρσι (45’+), καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Μαρτς στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Φόρεστ Γκριν ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Ιπσουιτς, γνωρίζοντας την πρώτη της φετινή ήττα, μετά τη νίκη της στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με το ίδιο ακριβώς σκορ (1-2) επί της Μπρίστολ Ρόβερς, με την οποία ανέβηκαν μαζί στη Λιγκ 1 φέτος το καλοκαίρι.

Ο τεχνικός της, Ιαν Μπούρτσαλ, είπε πώς ακόμη και το δεύτερο γκολ που δέχθηκαν στο πρώτο ημίχρονο αν είχε αποφευχθεί, όλα θα μπορούσαν να είναι διαφορετικά, αφού είχε στο μυαλό του ένα άλλο σύστημα για το δεύτερο ημίχρονο.

Στο προηγούμενο παιχνίδι χτύπησε ο αμυντικός Γκόντγουιν – Μαλίφε που μάλλον θα λείψει απόψε.

Φόρεστ Γκριν Στατιστικά

*Εχει δύο σερί over 2,5, 5/6 σε φιλικά και επίσημα παιχνίδια.

*Εχει πέντε συνεχόμενα G/G, 5/6 σε φιλικά και επίσημα παιχνίδια.

*Εχει τρία σερί παιχνίδια με 2-3 γκολ, 5/6 σε φιλικά και επίσημα παιχνίδια.

ΛΕΪΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Προηγούμενο ματς: Η Λέιτον Οριεντ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Κρόουλι, με ένα γκολ του Τζέιμς στο 50’, σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές ευκαιρίες από τις δύο ομάδες.

Η Λέιτον Οριεντ κέρδισε και την Κρόουλι με 0-1 εκτός έδρας, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη σε αυτό το ξεκίνημα της σεζόν, πάλι κρατώντας το μηδέν στην εστία της, χωρίς να έχει δεχθεί γκολ σε κάποιο από τα δύο παιχνίδια της, έχοντας ξεκινήσει με τον καλύτερο τρόπο τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Ο προπονητής της, Ρίτσι Γουέλενς, είπε πώς υπάρχει μία λεπτή ισορροπία για το σημερινό παιχνίδι, αφού από τη μία θέλουν να κερδίσουν το παιχνίδι και από την άλλη πρέπει να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε ορισμένους παίκτες και ανάσες σε κάποιους άλλους.

Δεν είναι διαθέσιμοι ακόμη, ο αμυντικός Μπράουν και ο επιθετικός Ντρίναν που είναι σε πορεία αποθεραπείας.