*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Κλαμπ Λεόν-Χουάρεθ 2-1.

ΧΟΥΑΡΕΘ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μαζατλάν, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ουρτάδο στο 60’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Βενέγκας στο 65’.

Καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Χουάρεθ. Απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα λίγο πριν την ανάπαυλα και το εκμεταλλεύτηκε πλήρως στην επανάληψη, σκοράροντας δύο φορές.

Να ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της με θετικό αποτέλεσμα θέλει σήμερα, έχοντας το πλεονέκτημα έδρας. Προέρχεται από εξαιρετικές εμφανίσεις τις τελευταίες αγωνιστικές, μετράει τέσσερις νίκες σε πέντε ματς, αποτυγχάνοντας να βρει δίχτυα μόλις σε ένα. Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, όμως αυτό δεν φάνηκε να την πτοεί σε καμία από τις πρόσφατες αναμετρήσεις της.

Χουάρεθ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΛΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μοντερέι, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Βίνας στο 39’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μένα στο 47’.

Πολύ καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για την Κλαμπ Λεόν. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

«Δώρο» της έκαναν Κερετάρο και Πούμας με την ισοπαλία που έφεραν στο μεταξύ τους παιχνίδι, καθώς αυτό σημαίνει πως με νίκη σήμερα θα βρεθεί στη 10η θέση, δίνοντας το παρόν στα πλέι-ιν, παλεύοντας για μια θέση στα προημιτελικά των πλέι-οφ. Προέρχεται από μεγάλη νίκη, έχει ανεβασμένη ψυχολογία και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες των γηπεδούχων, ώστε να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα.