*4η αγωνιστική

*Η Αμέρικά έχει 5/5 νίκες εντός έδρας, οι τέσσερις πιο πρόσφατες χωρίς να δεχθεί καν γκολ.

✅ Δείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι του πάμε στοίχημα

ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΝΕΪΡΟ

Προηγούμενο ματς: Η Αμέρικα Μινέιρο έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Σαπεκοένσε, αν και βρέθηκε να χάνει 2-0 με τέρματα των Μάριο Σέρτζιο (36’), Μπρούνο Λεονάρντο (77’). Μείωσε και ισοφάρισε μέσα σε τέσσερα λεπτά, με τους Φαμπίνιο (79’), Αλέ (83’).

Η Αμέρικα Μινέιρο παραμένει αήττητη στις πρώτες αγωνιστικές του εθνικού πρωταθλήματος, αν και έχει δύο ισοπαλίες και μία νίκη. Βέβαια η τελευταία ισοπαλία που πήρε με την Σαπεκοένσε εκτός έδρας, με 2-2, σαν νίκη ήταν, αφού βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης και απέφυγε την ήττα!

Ο προπονητής της, Καουάν Ντε Αλμέιδα δεν το βλέπει έτσι, λέγοντας πώς θα μπορεί να αξιολογηθεί το τελευταίο αποτέλεσμα ως νίκη, μόνο αν κερδίσουν τα επόμενα δύο παιχνίδια που είναι στην έδρα τους. Και όπως τόνισε, στόχος τους είναι να μπουν στην πρώτη τετράδα και να μην βγουν ποτέ ξανά από εκεί!

Στο γήπεδό της βέβαια εξακολουθεί να είναι αήττητη, με τέσσερις νίκες σε έξι αγώνες μέσα στο 2024, οι δύο σερί στους πιο πρόσφατους που έπαιξε εκεί.

Αμέρικα Μινέιρο Στατιστικά

*4/6 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας το 2024.

*4/6 under 2,5 εντός έδρας το 2024.

ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ

Προηγούμενο ματς: Η Βίλα Νόβα κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Οπεράριο, με γκολ του Ενρίκε Αλμέιντα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Η Βίλα Νόβα κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Οπεράριο, με γκολ στις καθυστερήσεις, εκμεταλλευόμενη και πάλι την έδρα της. Και παρόλο που αυτή έχει γνωρίσει μία ήττα στο εθνικό πρωτάθλημα, οι δύο νίκες στο γήπεδό της την έχουν υψηλότερα από τη σημερινή της αντίπαλο στον βαθμολογικό πίνακα.

Αλλά το πρόβλημα είναι μακριά από την έδρα της, εκεί που έχει συμπληρώσει πέντε σερί αγώνες χωρίς νίκη, με τρεις ήττες σε αυτό το διάστημα.