*13η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Αήττητος ο Απόλλων Λεμεσού στα επτά συνολικά παιχνίδια με αντίπαλο την ΑΕ Ζακακίου, έχοντας επικρατήσει στα 6/7.

*No Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: ΑΕ Ζακακίου – Απόλλων Λεμεσού 0-5, Απόλλων Λεμεσού – ΑΕ Ζακακίου 0-0

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Απόλλων Λεμεσού – ΑΕ Ζακακίου 1-0

✅ Δείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι του πάμε στοίχημα

ΑΕ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από τον Οθέλλο Αθηαίνου, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο πέμπτο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Κλε στο 24′, στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (72′, 77′).

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη η ΑΕ Ζακακίου, που έφτασε τα 33 παιχνίδια πρωταθλήματος χωρίς τρίποντο (0-10-23). Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Βλάντιτσα Πέτροβιτς φιλοξενήθηκε από τον Οθέλλο Αθηαίνου, κόντρα στον οποίο έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-1. Προσπάθησε να δείξει ανταγωνιστικότητα και παρότι ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 στα μέσα του ημιχρόνου, δεν ήταν αρκετό για να αποσπάσει κάτι καλύτερο.

“Είχαμε κάποιες φάσεις αλλά δεν κάναμε αυτό που έπρεπε στην τελική προσπάθεια. Ήρθαμε με μόνο 14 παίκτες και δώσαμε ευκαιρίες σε νέα παιδιά. Η ομάδα αντέχει για 60 λεπτά”, δήλωσε μετά το παιχνίδι ο Σέρβος τεχνικός.

Ένατη σερί ήττα, οπότε και παραμένει ουραγός, έχοντας υποβιβαστεί και τυπικά από την κατηγορία. Αγνοεί την εντός έδρας νίκη από τις 29 Σεπτεμβρίου και το 3-1 επί της ΑΕΚ Λάρνακας, έχοντας έκτοτε πέντε ισοπαλίες και έντεκα ήττες. Έμεινε με άδεια χέρια και στα οκτώ πιο πρόσφατα εξ αυτών. Ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις της εκτός έδρας με τη Νέα Σαλαμίνα (12/05).

ΑΕ Ζακακίου Στατιστικά

*Over 2.5 τα έξι τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Καρμιώτισσα, για το πρωτάθλημα.

Αήττητος παραμένει εδώ και εννέα παιχνίδια για τα πλέι άουτ ο Απόλλων Λεμεσού. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πάμπλο Ματσίν υποδέχθηκε την Καρμιώτισσα, με την οποία έμειναν στο μηδέν. Χωρίς σημαντικές ευκαιρίες το πρώτο ημίχρονο, με την επιστροφή από τα αποδυτήρια είδε την αντίπαλο να έχει δυο καλές στιγμές. Αντέδρασε με δυο αντεπιθέσεις, αλλά χωρίς να πετύχει κάτι.

“Είμαι στη διάθεση της διοίκησης για οποιαδήποτε πρόταση και ελπίζω να ξέρουμε σύντομα πώς θα συνεχιστεί. Σε κάθε περίπτωση η διοίκηση είναι η πρώτη που θέλει να αλλάξει την κατάσταση. Είχαμε μια κακή χρονιά, που δεν θέλουμε να επαναληφθεί”, δήλωσε ο κόουτς Ματσίν.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εντυπωσιακό 3-3 με τον Εθνικό, οπότε και διατηρείται μόνος πρώτος και χωρίς άγχος από τη στιγμή που έχει εξασφαλίσει τη θέση του. Παρέμεινε αλώβητος στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους του (3-2-0), στις 4/5 κράτησε και το μηδέν στην άμυνα. Την τελευταία αγωνιστική, θα υποδεχθεί τον Οθέλλο Αθηαίνου (12/05).