*Τον όμιλο συμπληρώνουν οι Μπραγκαντίνο και Ράσινγκ Κλουμπ.

*Μία φορά έχουν αναμετρηθεί στο παρελθόν.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Κοκίμπο-Σπορτίβο Λουκουένο 1-0.

ΣΠΟΡΙΒΟ ΛΟΥΚΟΥΕΝΟ (ΠΑΡΑΓΟΥΑΗ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Νασιονάλ Ασουνσιόν με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Μάνα στο 68’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για τη Σπορτίβο Λουκουένο. Παρά τις λίγες ευκαιρίες που δημιούργησε, αποδείχθηκε αποτελεσματικότερη, σκοράροντας στο δεύτερο ημίχρονο και διατηρώντας το υπέρ της προβάδισμα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Υποχρεωμένη να τα παίξει όλα για όλα είναι από εδώ και στο εξής, καθώς ύστερα από το 0/3 που «τρέχει» στη διοργάνωση, βρίσκεται στη τελευταία θέση του ομίλου. Ελάχιστες πλέον οι πιθανότητές της για πρόκριση, θα μηδενιστούν αν δεν μπορέσει να πάρει σήμερα το επιθυμητό αποτέλεσμα και με βάση την εικόνα της αυτό μοιάζει αρκετά δύσκολο να συμβεί. Αποτελεί την πιο ασταθή άμυνα του ομίλου, έχοντας δεχθεί γκολ σε όλες τις αναμετρήσεις της, ενώ έχει σκοράρει μόλις μία φορά. «Τρέχει» αρνητικό σερί τεσσάρων ηττών εντός έδρας, σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας πετύχει μόλις 1 γκολ, ενώ μάζεψε τη μπάλα από τα δίχτυα της 8 φορές.

Σπορτίβο Λουκουένο Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΟΚΙΜΠΟ (ΧΙΛΗ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ουατσιπάτο με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γιοχάνσεν στο 11’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Καμπρέρα στο 19’. Το 3-0 πέτυχε ο Γιοχάνσεν στο 57’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σαράβια στο 81’.

Καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Κοκίμπο. Μπορεί να μην είχε την κατοχή της μπάλας, όμως εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε, σκοράροντας τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνά της δέχθηκε πίεση, παρ’ όλα αυτά ήταν σε γενικές γραμμές σταθερή, όμως τελικό υπέκυψε στα τελευταία λεπτά.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, αυξάνοντας τις πιθανότητές της για να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται στη 3η θέση του ομίλου και στο -3 από τη 2η Μπραγκαντίνο, έχοντας κερδίσει μέχρι στιγμής μόνο τη σημερινή της αντίπαλο (1-0). Είναι ανεβασμένη, σκοράρει με συνέπεια και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις πολλές αμυντικές αδυναμίες των γηπεδούχων ώστε να βρει πιο εύκολα δίχτυα. Από την άλλη αναμένεται να δεχθεί εξίσου πίεση, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα.