*46η και τελευταία αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ντονκάστερ – Τζίλιγχαμ 2-1

*4/5 under 1,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Αδιάφορη βαθμολογικά η Τζίλιγχαμ

*Η Ντονκάστερ χρειάζεται ένα βαθμό για να εξασφαλίσει τη συμμετοχή της στα play off για την άνοδο. Ίσως το καταφέρει και με ήττα, αν δεν κερδίσει κάποια από τις Μπάροου, Κρόουλι.

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Τζίλιγχαμ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Μάνσφιλντ, με ανατροπή στα τελευταία λεπτά. Άνοιξε το σκορ με τον Ντιενγκ στο 19’, αλλά ισοφαρίστηκε από τον Κέλορ-Νταν στο 77’ και ηττήθηκε με γκολ του ΜακΛάφλιν στο 80ο λεπτό.

Η Τζίλιγχαμ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Μάνσφιλντ, πέμπτη της ήττα στους 10 τελευταίους αγώνες, με δύο νίκες στο ίδιο διάστημα, μία στην έδρα της και μία μακριά από αυτήν.

Ειδικά στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και εννιά αγώνες, αλλά με εφτά ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα!

Έχει τη χειρότερη επίθεση του πρωταθλήματος, χωρίς πλέον να έχει κάποιο βαθμολογικό ενδιαφέρον γι’ αυτόν τον θεσμό.

Τζίλιγχαμ Στατιστικά

*7/11 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*10/15 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Ντονκάστερ κέρδισε 1-4 εκτός έδρας την Κόλτσεστερ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Φέβριερ στο ένατο λεπτό. Η αντίδραση της ήταν εντυπωσιακή, καθώς πέτυχε τέσσερα γκολ στη συνέχεια, από δύο σε κάθε ημίχρονο, με τους Μολινό (14’), Μπίγκινς (22’), Άντερσον (76’), Άιρονσαϊντ (85’).

Η Ντονκάστερ όχι απλά κέρδισε 10ο συνεχόμενο παιχνίδι, αυτή τη φορά το κατάφερε σε αγώνα έξι βαθμών, με μεγάλη ανατροπή, κερδίζοντας 4-2 εντός έδρας την Μπάροου.

Είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίας, με 11 νίκες στους 14 τελευταίους αγώνες, όπου έχει γνωρίσει μόλις μία ήττα σε αυτό το διάστημα.

Οι τέσσερις νίκες είναι σερί στα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, έπειτα από μία ισοπαλία.

Ενώ λοιπόν φαινόταν πώς ξύπνησε αργά, μάλλον αφυπνίστηκε την κατάλληλη στιγμή, αφού κρατάει την τύχη στα χέρια της.