*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 2/3 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 2/3 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ντονκάστερ-Τσέλτεναμ 3-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κρου με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Λονγκ στο 18’, όμως δέχθηκαν την ισοφάριση από τον Ετετέ στο 48’. Τη νίκη στους φιλοξενούμενους χάρισε ο Πόρτερ στο 83’.

Τέλος στο αήττητο σερί της Τσέλτεναμ έδωσε η Κρου. Παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε και στα δύο ημίχρονα, δεν κατάφερε να απειλήσει σε μεγάλο βαθμό την αντίπαλη εστία, βρίσκοντας παρ’ όλα αυτά δίχτυα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Αμυντικά παρά το γεγονός ότι δεν δέχθηκε πίεση από τους φιλοξενούμενους, εκείνοι βρήκαν τρόπο να παραβιάσουν την εστία της.

Θέλει να βγάλει αντίδραση κάνοντας μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση απέναντι στη Ντονκάστερ. Έχει το πλεονέκτημα έδρας, έχει δείξει πόσο επικίνδυνη μπορεί να γίνει μεσοεπιθετικά όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, όμως φάνηκαν αρκετές αστάθειες την προηγούμενη αγωνιστική. Μετράει δύο νίκες και δύο ισοπαλίες στα τελευταία πέντε παιχνίδια, έχοντας πετύχει 10 γκολ, ενώ έχει δεχθεί 11.

Τσέλτεναμ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γουίμπλετον με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ρουντόνι στο 23’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ΜακΚόρμικ στο 49’. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τα δύο γκολ του Ρόι στο 63’ και στο 66’.

Κατάφερε να σώσει την ισοπαλία στο τέλος η Ντονκάστερ κόντρα στη Γουίμπλετον. Παρά την υψηλή πίεση που δέχθηκε καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, αλλά και τα δύο γκολ που την άφησαν πίσω στο σκορ, βρήκε τη ψυχολογική δύναμη να δημιουργήσει και να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, στο δεύτερο ημίχρονο.

Σημαντική είναι πλέον κάθε αναμέτρηση για τη Ντονκάστερ, καθώς βρίσκεται πολύ κοντά βαθμολογικά από το να σωθεί και θέλει να εκμεταλλευτεί κάθε πιθανό ματς προκειμένου να μαζέψει βαθμούς. Οι τελευταίες της εμφανίσεις μακριά από το γήπεδό της έχουν αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις, αφού έχει αποσπάσει τρεις νίκες και μία ισοπαλία, βρίσκοντας δίχτυα 6 φορές, ενώ μάζεψε την μπάλα από τα δικά της 7.