*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Κοζέντσα – Άσκολι 3-0

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΑΣΚΟΛΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Τερνάνα, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Μποτεγκίν στο 90′.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Άσκολι, μετά από τέσσερα παιχνίδια στα οποία και είχε τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάσιμο Καρέρα φιλοξενήθηκε από την Τερνάνα, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1.

Σε γενικές γραμμές το μεταξύ τους ήταν αρκετά ισορροπημένο και με λίγες καλές στιγμές εκατέρωθεν. Η ίδια ωστόσο κατάφερε να βρει γκολ στο φινάλε και να πάρει στις λεπτομέρειες το θετικό αποτέλεσμα.

Τέταρτο σερί ματς που διατηρεί ανέπαφη την εστία της, έχοντας προηγηθεί οι τρεις “λευκές” ισοπαλίες με Βενέτσια (εντός), Τσιταντέλα (εκτός) και Μοντένα (εντός). Για την ώρα βρίσκεται εκτός επικίνδυνης ζώνης, καθώς υπερτερεί σε ισοβαθμία των Τερνάνα και Σπέτσια. Αήττητη σε έξι εντός, με 5/6 ισοπαλίες.

Άσκολι Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΟΖΕΝΤΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-1 επί της Μπάρι, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Ματσόκι (5′) και Τουτίνο (17′) και παρότι δέχθηκε τη μείωση στο 44ο λεπτό, στην πορεία σκόραρε ακόμη δυο φορές με τους Καϊό (79′) και Φόρτε (88′). Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 82ο λεπτό.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Κοζέντσα, μετά και το εκτός 0-4 επί της Ρετζιάνα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γουίλιαμ Βιάλι υποδέχθηκε τη Μπάρι, την οποία και συνέτριψε με 4-1.

Μπήκε αρκετά δυναμικά στην αναμέτρηση και πήρε σαφές προβάδισμα δυο τερμάτων από νωρίς στο παιχνίδι. Στην πορεία όμως έδωσε χώρους και σαν αποτέλεσμα δέχθηκε τη μείωση λίγο πριν την ανάπαυλα. Πιο συντηρητική στο δεύτερο ημίχρονο, είχε και πάλι τον έλεγχο, ανέβασε στροφές προς το φινάλε και σκόραρε ακόμη δυο φορές, εκμεταλλευόμενη και το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε.

Τέταρτο σερί ματς που παραμένει αήττητη, έχοντας προηγηθεί οι δυο ισοπαλίες με Φεραλπισάλο (2-2 εκτός) και Παλέρμο (1-1 εντός). Βρίσκεται έτσι στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη, τρεις στροφές πριν το φινάλε. Ηττήθηκε μια φορά στις επτά τελευταίες εξόδους (3-3-1).