*Στον πρώτο γύρο: Τσιταντέλα – Κόμο 0-3

*Τρία σερί N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΚΟΜΟ

Προηγούμενο ματς: Η Κόμο έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Σαμπντόρια, ισοφαρίζοντας με τον Κουτρόνε στο 84’ το γκολ που δέχθηκε από τον Μπορίνι στο 66’.

Η Κόμο κατάφερε να αποφύγει την ήττα στην δύσκολη έδρα της Σαμπντόρια, φέρνοντας 1-1, με αυτόν τον βαθμό να είναι που την διατηρεί στην δεύτερη θέση, η οποία οδηγεί σε απευθείας άνοδο.

Είναι όμως σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από την Βενέτσια που την καταδιώκει. Αλλά είναι στην ευχάριστη θέση να κρατάει την τύχη στα χέρια της. Με 3/3 νίκες θα επιστρέψει στην Serie A έπειτα από 20 χρόνια και κάτι!

Και δείχνει σε κατάσταση που μπορεί να το πετύχει, αφού η τελευταία ισοπαλία ήταν η πρώτη έπειτα από πέντε συνεχόμενες νίκες, ενώ έχει μόνο μία ήττα και εφτά νίκες στα 10 τελευταία παιχνίδια.

Ειδικά στην έδρα της έχει τέσσερις σερί νίκες, πέντε στα έξι τελευταία παιχνίδια της που είναι αήττητη, ενώ γενικώς έχει χάσει εντός μόνο από Άσκολι και Κρεμονέζε.

Κόμο Στατιστικά

*Τέσσερα σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*10/17 over 2,5 εντός έδρας.

ΤΣΙΤΑΝΤΕΛΑ

Προηγούμενο ματς: Η Τσιταντέλα έφερε 1-1 εντός έδρας με την Φεραλπισάρο, δεχόμενη την ισοφάριση στις καθυστερήσεις από τον Πιετρέλι και ενώ είχε προηγηθεί με τον Καρισόνι στο 21’.

Η Τσιταντέλα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με την Φεραλπισάρο, “αυτοκτονώντας” ουσιαστικά αγωνιστικά, αφού δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η τρίτη της σερί ισοπαλία, έκτη στους εφτά τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη, έπειτα από οκτώ συνεχόμενες ήττες. Και το εντυπωσιακό είναι πως διατήρησε τον ίδιο προπονητή σε αυτή την περίοδο, με τον τεχνικό της να είναι εκεί από το 2021!

Μακριά από την έδρα της έχει μόνο μία νίκη στα 10 τελευταία παιχνίδια, αν και αήττητη στα τέσσερα πιο πρόσφατα, με τρεις ισοπαλίες.

Ακόμη έχει μαθηματικές ελπίδες να συμμετάσχει στα play off για την άνοδο, στο -1 και στο -2 από δύο ομάδες εντός πρώτης οκτάδας.