36η αγωνιστική

*Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκαν και τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Παλέρμο – Σπέτσια 2-2

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΣΠΕΤΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Μπρέσια, για το πρωτάθλημα.

Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της η Μπρέσια. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λούκα Ντ’Άντζελο φιλοξενήθηκε από τη Μπρέσια, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Δίκαιο το τελικό 0-0, καθώς μπορεί το μεταξύ τους να ήταν αρκετά ανοιχτό και να είχε φάσεις, ωστόσο οι αξιόλογες ήταν μετρημένες στα δάχτυλα, οπότε και δεν απείλησαν ιδιαίτερα η μια την άλλη.

Τρίτο σερί ματς που δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ ήταν και η τρίτη ισοπαλία σε αυτό το σερί που “τρέχει”. Υστερεί σε ισοβαθμία με τις Άσκολι και Τερνάνα, οπότε και είναι στην επικίνδυνη ζώνη, στο +1 από τον απευθείας υποβιβασμό. Έμεινε αήττητη στα τέσσερα τελευταία εντός της (2-2-0).

Σπέτσια Στατιστικά

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΠΑΛΕΡΜΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Ρετζιάνα, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με τον Μπρουνόρι στο 35ο λεπτό, στην πορεία δέχθηκε την ανατροπή (52′, 66′).

Αγνοεί τη νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος το Παλέρμο, έχοντας από τρεις ισοπαλίες και ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μικέλε Μινιάνι υποδέχθηκε τη Ρετζιάνα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2.

Μετά από ένα ισορροπημένο γενικά πρώτο ημίχρονο, ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα λίγο μετά το μισάωρο και να πάει στα αποδυτήρια με αυτό το σκορ. “Πλήρωσε” με το χειρότερο τρόπο όμως το κακό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο, δέχθηκε την ανατροπή και παρότι είχε ευκαιρίες στην πορεία, δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.

Πρώτη ήττα μετά τις τρεις ισοπαλίες που προηγήθηκαν από Σαμπντόρια (2-2 εντός), Κοζέντσα (1-1 εκτός) και Πάρμα (0-0 εντός). Παραμένει εντός πλέι οφ, χρειάζεται μόλις δυο βαθμούς στις τρεις τελευταίες στροφές για να “κλειδώσει” τη συμμετοχή της σε αυτά. Ένα διπλό στις πέντε τελευταίες εξόδους της.