*21η αγωνιστική

*Η Στόκπορτ είναι αήττητη εντός έδρας από την Ολτρινχαμ, με τρεις νίκες σε πέντε αγώνες.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΤΟΚΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στόκπορτ δεν συνάντησε προβλήματα, παρόλο που αντιμετώπιζε μία δυνατή αντίπαλο, κερδίζοντας με 4-0 εντός έδρας την Γκρίμσμπι για το κύπελλο ερασιτεχνών. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από δύο σερί ήττες. Αλλά στο γήπεδό της έχει κερδίσει τους δύο πιο πρόσφατους αγώνες της, έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες.

Είναι στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο πρώτο του μισό δηλαδή, αλλά έχει μία μικρή απόσταση από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν συμμετοχή στα πλέι οφς για την άνοδο, ούσα στο -5 από αυτές.

Και από τότε που προσέλαβε τον Ντέιβ Τσάλινορ, δείχνει να βρίσκεται σε καλό αγωνιστικό «φεγγάρι».

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Στόκπορτ κέρδισε άνετα με 4-0 εντός έδρας την Γκρίμσμπι, πετυχαίνοντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, παίζοντας και με παίκτη περισσότερο για περίπου 40 λεπτά. Ανοιξε το σκορ με τον Κόλαρ στο 12’, ο Κρόασντεϊλ στο 42’ πέτυχε το δεύτερο γκολ, ενώ τα άλλα δύο ήρθαν απέναντι σε 10 παίκτες, από τους Πάλμερ (60’), Κόλαρ (73’).

Στόκπορτ Στατιστικά

*Εχει 6/7 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Εχει 8/11 over 2,5 εντός έδρας, 5/8 στο πρωτάθλημα.

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ολτρινχαμ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Νοτς Κάουντι, αλλά για το κύπελλο ερασιτεχνών, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, τρίτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει. Και έχει μόνο μία νίκη και εφτά ήττες στους 14 τελευταίους αγώνες της, έχοντας πάρει αυτό το «τρίποντο» μακριά από την έδρα της.

Είναι ακριβώς στη μέση του βαθμολογικού πίνακα και απέχει ακριβώς τους ίδιους βαθμούς, 10 για την ακρίβεια, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά και από την ζώνη του υποβιβασμού.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο αμυντικός Γουάιτ και ο μέσος Κίρμπι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ολτρινχαμ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Νοτς Κάουντι, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από πέναλτι του Ροντρίγκες στο 14’ και παρόλο που ισοφάρισε με τον Χάνιγκαν στο 21ο λεπτό, δεν είχε απάντηση στο δεύτερο γκολ που δέχθηκε από τον Γούτον στο 42’.

Ολτρινχαμ Στατιστικά

*Εχει 16/18 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 11/13 G/G εκτός έδρας, 10 σερί στα πιο πρόσφατα, 8/10 στο πρωτάθλημα.

*Εχει 10/13 over 2,5 εκτός έδρας, εννιά σερί στα πιο πρόσφατα, 7/10 στο πρωτάθλημα.