*Αγώνας εξ αναβολής

*Οι δύο ομάδες έχουν κερδίσει τα παιχνίδια που έχουν παίξει στην έδρα τους, χωρίς να έχουν δεχθεί καν γκολ.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΤΟΚΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στόκπορτ κέρδισε εύκολα την Λάρκχαλ, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, με 3-0 εντός έδρας, παίρνοντας την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών. Αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη νίκη της, ενώ στο γήπεδό της είναι αήττητη στους έξι τελευταίους αγώνες, με τέσσερις σερί νίκες στους πιο πρόσφατους, έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες.

Είναι στην έβδομη και τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες, η μία εκ των οποίων είναι εκτός αυτών, από κάτω της. Μάλιστα δεν είναι και πολύ μακριά από την κορυφή και την απευθείας άνοδο, ούσα στο -8 από αυτήν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Στόκπορτ κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Λάρκχαλ, πετυχαίνοντας δύο γκολ με τον Τζένινγκς στο πρώτο ημίχρονο, στο 9’ και στο 29’, ενώ ο Τζόνσον στο 60’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στόκπορτ Στατιστικά

*Εχει 18/22 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Εχει 10/13 over 2,5 εντός έδρας, 6/9 στο πρωτάθλημα.

ΙΣΤΛΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ιστλεϊ, εν αντιθέσει με την σημερινή της αντίπαλο, έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Νοτς Κάουντι, αλλά για το κύπελλο ερασιτεχνών, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ήττα της, πάλι μακριά από την έδρα της, έχοντας πέντε στους έξι πιο πρόσφατους εκτός, κερδίζοντας μόνο στο γήπεδο της Ντάγκεναμ.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 13η θέση συγκεκριμένα, πλησιάζοντας λίγο πιο κοντά, στο -8 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο και ειδικά από την σημερινή της αντίπαλο. Αντιθέτως ξέφυγε περισσότερο, στο +16 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Τιμωρημένος είναι ο μέσος Χέσκεθ που εκτίει την δεύτερη από τις τρεις αγωνιστικές της ποινής του.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ιστλεϊ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Νοτς Κάουντι, αν και προηγήθηκε μόλις στο έβδομο λεπτό με τον Πρίτσαρντ. Δέχθηκε την ισοφάριση γρήγορα, με τον Σαμ στο 9’, ενώ ο ίδιος παίκτης την οδήγησε στην ήττα στο 87ο λεπτό.