20η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΤΙΒΕΝΕΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Φλίτγουντ, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ριντ στο 8’ και το 0-2 ο Τόμσον στο 56’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Λιστ στο 90+5’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για τη Στίβενεϊτζ. Παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε, κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, ενώ παράλληλα εκμεταλλεύτηκε τα κενά που βρήκε, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της θέλει να δώσει, παραμένοντας στις πρώτες θέσεις του πρωταθλήματος. Έχει βρει ρυθμό, σκοράρει με τρομερή άνεση στις αναμετρήσεις της, ενώ τελευταία είναι αρκετά πιο σταθερή στα μετόπισθεν, έχοντας κρατήσει το μηδέν παθητικό στις τρεις από τις τελευταίες τέσσερις.

Στίβενεϊτζ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπέρτον, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ράνταλ στο 6’ και το 2-0 ο Κλαρκ στο 44’. Το 3-0 πέτυχε ο Στόκτον με αυτογκόλ στο 61’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ποκού στο 66’.

Καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Πιτέρμπορο. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, απείλησε με τις περισσότερες από αυτές την αντίπαλη εστία και κατάφερε να βρει δίχτυα και στα δύο ημίχρονα. Αμυντικά δεν κινδύνευσε, διατηρώντας εύκολα το μηδέν παθητικό.

Δύσκολο το έργο της σήμερα, παρ’ όλο που φιλοξενείται από νεοφώτιστη ομάδα. Είναι παρ’ όλα αυτά πιο δυνατή, αλλά θα πρέπει να το αποδείξει εντός των τεσσάρων γραμμών. Σκοράρει σχεδόν μόνιμα, την ώρα που αμυντικά δεν είναι και από τις πιο σταθερές ομάδες, ειδικά στις εξόδους της. Παραμένει εντός εξάδας και μπορεί με το τρίποντο σήμερα να φτάσει ακόμα και στη 2η θέση του πρωταθλήματος.