*Πλέι-οφ πρωταθλήματος(Κλαουζούρα). Προημιτελικός, επαναληπτικός αγώνας, σε περίπτωση ισοπαλίας του συνολικού σκορ θα προκριθεί η ομάδα που τερμάτισε ψηλότερα στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος (Κρουζ Αζούλ).

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Πούμας-Κρουζ Αζούλ 0-2.

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πούμας, στα πλαίσια των πλέι-οφ της Κλαουζούρα. Το 0-1 ο Ριβέρο στο 27’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Φαραβέλι στο 57’.

Πολύ καλή εμφάνιση και σημαντικό προβάδισμα για την Κρουζ Αζούλ. Είχε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να απειλήσει την αντίπαλη εστία με τις περισσότερες από αυτές, σκοράροντας τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά παρέμεινε σταθερή, κρατώντας μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, εκμεταλλευόμενη το πλεονέκτημα έδρας και ολοκληρώνοντας αυτό που άρχισε πριν από μερικές μέρες. Είναι σε εξαιρετική κατάσταση, σκοράρει ασταμάτητα κόντρα σε κάθε αντίπαλο, ανεξαρτήτως έδρας, ενώ έχει δείξει παράλληλα και σημαντική βελτίωση στα μετόπισθεν στα δύο πρόσφατα παιχνίδια της.

Κρουζ Αζούλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΟΥΜΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κρουζ Αζούλ, στα πλαίσια των πλέι-οφ της Κλαουζούρα. Το 0-1 ο Ριβέρο στο 27’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Φαραβέλι στο 57’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ήταν αναποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Η άμυνά της υπέκυψε στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Δύσκολο το έργο της σήμερα, καθώς χρειάζεται να ανατρέψει το εις βάρος της 0-2 του πρώτου αγώνα, όντας μάλιστα μακριά από το γήπεδό της. Παρά το γεγονός ότι έδειχνε να βρίσκεται σε καλή κατάσταση, η εικόνα της στο πρώτο ματς δεν το απέδειξε σε καμία περίπτωση και σήμερα είναι αναγκασμένη να παίξει ανοιχτά, ψάχνοντας το γρήγορο γκολ που θα τη βάλει και πάλι σε «τροχιά» πρόκρισης.