*Η Χάκεν επικράτησε και στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Σίριους.

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΣΙΡΙΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Έλφσμποργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 59ο λεπτό.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παρέμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι η Σίριους. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κρίστερ Ματίασον φιλοξενήθηκε από την Έλφσμποργκ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Σε γενικές γραμμές είχε καλή παρουσία και δημιούργησε φάσεις, χωρίς όμως να τις εκμεταλλευτεί. Οπότε και δεν είχε απάντηση στα δυο τέρματα που δέχθηκε, αμφότερες σε κομβικά σημεία του ματς.

Τρίτη ήττα σε αυτό το αρνητικό σερί που “τρέχει”, μετά και από εκείνες κόντρα σε Τζουργκάρντεν (2-0 εκτός) και Βάρναμο (0-1 εντός). Παραμένει έτσι στους επτά βαθμούς, τη στιγμή που στα δυο εντός της έχει από μια νίκη και ήττα.

Σίριους Στατιστικά

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΧΑΚΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Νόρκεπινγκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-2 (25′, 59′), για να μειώσει απλά με τον Χρίστιτς στο 63ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Χάκεν, μετά από τέσσερα παιχνίδια στα οποία και είχε τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πάκο Γιόχανσεν υποδέχθηκε τη Νόρκεπινγκ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Αν και είχε ευκαιρίες, δεν τις εκμεταλλεύτηκε σωστά και μάλιστα δέχθηκε δυο τέρματα με αντεπιθέσεις. Μείωσε στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, πίεσε για το κάτι παραπάνω, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Αυτή ήταν και η δεύτερη φετινή της ήττα, μετά και από εκείνη που υπέστη στην πρεμιέρα, κόντρα στη Μιάλμπι (0-1 εντός). Οπότε και παραμένει στους δέκα βαθμούς μετά τις έξι πρώτες στροφές. Στην αποστολή βρίσκεται και πάλι ο Γιάκομπ Μπάρετ.