30η αγωνιστική

*Goal/Goal τα 3/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Γκοϊάς – Σεαρά 1-1

ΣΕΑΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Αμέρικα Μινέιρο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 (25′, 68′), για να μειώσει απλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Βίνα. Νωρίτερα έχασε πέναλτι με τον Ζο (63′).

Από την τρίτη διαδοχική της ήττα προέρχεται στο πρωτάθλημα η Σεαρά, μετά και από εκείνες κόντρα σε Σάο Πάολο (0-2 εντός) και Κοριτίμπα (1-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λούτσο Γκονσάλες υποδέχθηκε την Αμέρικα Μινέιρο, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Έπαιξε με αλλαγές στη σύνθεση της και φάνηκε ότι δεν πατούσε καλά, ενώ της πήγαν και όλα στραβά, χάνοντας πέναλτι και βρισκόμενη πίσω στο σκορ με 0-2, μείωσε απλά στο φινάλε για το τελικό αποτέλεσμα.

Παραμένει έτσι σε δύσκολη θέση, ούσα στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού και την Κουιάμπα, που είναι ακριβώς από κάτω της στην κατάταξη. Επικράτησε μια φορά στα έξι πιο πρόσφατα εντός της στη διοργάνωση, έχοντας ακόμη μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Συμπλήρωσε κάρτες ο Ρίτσαρντ Καντίντο και θα εκτίσει τιμωρία. Τραυματίες οι Μεσσίας, Ροντρίγκο Λιντόσο και Ματέους Πεϊσότο.

Σεαρά Στατιστικά

*2-3 Goals τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΚΟΪΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Φορταλέζα, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 14ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Γκοϊάς, στα οποία και μετράει από δυο ισοπαλίες και ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζάιρ Βεντούρα υποδέχθηκε τη Φορταλέζα, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Κατώτερη των προσδοκιών, βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ και παρότι είχε χρόνο μπροστά της δεν απείλησε ιδιαίτερα την αντίπαλό της, για να αποσπάσει κάτι καλύτερο, παρότι προσπάθησε να δημιουργήσει ευκαιρίες.

Δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνη που υπέστη κόντρα στη Μποταφόγκο και πάλι εντός και με το ίδιο σκορ 0-1. Είναι στο +6 από την αποψινή της αντίπαλο και για την ώρα δίνει μάχη για να εξασφαλίσει ένα εισιτήριο για το επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα. Ηττήθηκε μια φορά στις έξι τελευταίες εξόδους της (2-3-1). Μοναδικός απόντας είναι ο τραυματίας Καετάνο.