*25η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κινγκ’ς Λιν – Σάουθεντ 0-1

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΑΟΥΘΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σάουθεντ ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Ντάγκεναμ, αλλά για το κύπελλο ερασιτεχνών, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τέσσερις αγώνες, στους οποίους είχε τρεις νίκες, ενώ στο πρωτάθλημα έχει δύο σερί νίκες και δεν χάνει εδώ και τρία παιχνίδια, όπως συμβαίνει στους τρεις τελευταίους αγώνες που έχει παίξει στο γήπεδό της.

Είναι πάντα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 19η θέση του για την ακρίβεια, αλλά πλέον έχει αποκτήσει σημαντική απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +7 από αυτήν.

Τραυματίες είναι οι μέσοι Ακινόλα, Μπριτζ, ο αμυντικός Νταφ, ο επιθετικός και πρώτος σκόρερ, Μέρφι, αλλά και ο πιο πρόσφατα χτυπημένος Ογκόγκο (ΜΕ), ενώ τιμωρημένος είναι ο πλάγιος μπακ Δημητρίου.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σάουθεντ έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Ντάγκεναμ, δεχόμενη δύο γκολ μέσα σε οκτώ λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, από τους Σαγκάφ (56’), Μορίας (64’).

Σάουθεντ Στατιστικά

*Οι τέσσερις από τους πέντε τελευταίους αγώνες της είχαν 2-3 γκολ (δες το στην Betshop)

*Εχει 7/11 over 2,5 εντός έδρας, 5/9 στο πρωτάθλημα.

*Εχει 7/11 G/G εντός έδρας, 5/9 στο πρωτάθλημα.

ΚΙΝΓΚ’Σ ΛΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κινγκ’ς Λιν δεν τα κατάφερε ούτε στο κύπελλο ερασιτεχνών να προχωρήσει αρκετά, αφού έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Τόουνμπριτζ Εϊντζελ, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, αλλά τελικά έχασε στα πέναλτι με 4-3 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού. Αυτό ήταν το τρίτο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, ενώ στο πρωτάθλημα δεν έχει νίκη εδώ και τρεις αγώνες, με ισάριθμες ήττες, αλλά μακριά από το γήπεδό της έχει έξι συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα.

Τα πράγματα δυσκολεύουν όλο και περισσότερο, αφού όχι μόνο παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχει μείνει πολύ πίσω από μία θέση παραμονής, στο -11 συγκεκριμένα, έχοντας καταφέρει να είναι πάνω μόνο από την ουραγό Ντόβερ.

Τραυματίες και σίγουρα απόντες είναι ο αμυντικός Ντέντον, ο μέσος Ιόντον και ο αμυντικός Κάλεν – ΜακΦάντεν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κινγκ’ς Λιν έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Τόουνμπριτζ Εϊντζελ, αν και προηγήθηκε με τον Μπάρετ στο 76ο λεπτό, όμως δέχθηκε την ισοφάριση από τον Γουντ στο 83ο λεπτό.