*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/3 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 2/3 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Ποδοσφαίρου

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γουέστ Μπρομ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπαγιάρντ στο 69’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Νέιλ στο 84’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ασάντε στο 86’.

Εξαιρετική εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Σάντερλαντ. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα στο σκορ στην επανάληψη. Στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί εξίσου γκολ, χωρίς όμως αυτό να την επηρεάσει στη συνέχεια.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι ύστερα από τη νίκη που απέσπασε την προηγούμενη αγωνιστική. Έχει για δεύτερο σερί παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας και θέλει να το εκμεταλλευτεί ώστε να κάνει το 2/2. Θετικό το γεγονός ότι βρίσκει με άνεση το δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά παράλληλα δυσκολεύεται πολύ να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, αφού παραμελεί συχνά τα αμυντικά της καθήκοντα. Βρίσκεται εντός εξάδας, όμως γνωρίζει πως θα χρειαστεί ακόμα περισσότερα θετικά αποτελέσματα, καθώς πολλές είναι οι ομάδες που παραμονεύουν ώστε να εκμεταλλευτούν οποιοδήποτε στραβοπάτημά της.

Σάντερλαντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπλάκμπερν, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Τζέιμς στο 27’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Σάμερβιλ στο 75’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για τη Λιντς. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνά της παρέμεινε σταθερή, διατηρώντας μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, περνώντας και από την έδρα της μαχητικής Σάντερλαντ. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση, έχει βρει ρυθμό και σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως σπάνιες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε εξίσου γκολ. Δυνατή ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, παρ’ όλα αυτά δεν είναι λίγες οι αναμετρήσεις στις οποίες φάνηκε να δυσκολεύεται, γι’ αυτό και δεν θα πρέπει σήμερα να υποτιμήσει την αντίπαλό της.