Πρωταθλητής του High Stakes Duel 3 ο Τζέισον Κουν

Ανανεώθηκε:
ποκερ μαρκες χαρτια

Επίσημα πρωταθλητής της σειράς πόκερ High Stakes Duel 3 στέφθηκε ο Τζέισον Κουν. Ο 37χρονος πήρε τον τίτλο από τον 16 φορές νικητή βραχιολιού Φιλ Χέλμουτ. Ο οποίος είχε ένα απίστευτο ρεκόρ με 9-1 νίκες όταν το ζευγάρι αγωνίστηκε για τη σειρά του PokerGO.

Ο Κουν νίκησε τον Χέλμουτ σε ένα παιχνίδι 1.600.000 $. Ωστόσο, δεν ήταν ακόμη σε θέση να αποχωρήσει με τα κέρδη του. Οι κανόνες του σόου όριζαν ότι για να ανακηρυχθεί ο τελικός πρωταθλητής, ο Κουν είτε θα έπρεπε να κερδίσει ξανά στον γύρο των 3.200.000 $ ή δεν θα είχε κανέναν αμφισβητία μέσα σε ένα παράθυρο 30 ημερών, αφού ο Χέλμουτ αρνήθηκε τη ρεβάνς εναντίον του.

Όταν θέλεις να παίξεις υπεύθυνα, παίζεις εδώ! Betshop.gr

Στο τέλος, αποδείχθηκε ότι κανείς δεν ήταν διατεθειμένος να δώσει 1.600.000 $ για να παίξει με τον Κουν. Γνωρίζοντας κιόλας ότι στη συνέχεια θα χρειαζόταν όχι μόνο να κερδίσει αυτόν τον αγώνα. Αλλά και τον επόμενο γύρο, με ένα τεράστιο συνολικό ποσό 6.400.000 $. Ή, αλλιώς, να μην τον προκαλέσει κανείς για παιχνίδι στο προβλεπόμενο χρονικό διάστημα.

Να σημειωθεί ότι ο Κουν είχε κερδίσει στα High Stakes Duel 1 και 2 με τους Αντόνιο Εσφαντιάρι και Ντάνιελ Νεγκρεάνου.

Ο δρόμος ως εδώ

Το High Stakes Duel 3 ξεκίνησε με μια ακόμη νίκη για τον Χέλμουτ. Αυτή τη φορά έναντι του αθλητικού σχολιαστή Νικ Ράιτ. Ο οποίος επέλεξε να μην παίξει στη ρεβάνς για τον γύρο 2 και ο Τομ Ντουάν παρενέβη. Για να χαρίσει στον Χέλμουτ την πρώτη του ήττα στον 2ο γύρο, τερματίζοντας το απίστευτο σερί νικών του σε 7 διαδοχικούς γύρους. Ο Χέλμουτ έπαιξε ρεβάνς και βγήκε νικητής, σε αναμέτρηση 800.000 $ με τον Σκοτ Σίβερ, ο οποίος πήρε τη θέση του Ντουάν. Ο Χέλμουτ έπειτα προχώρησε στο παιχνίδι των 1.600.000 $, που τελικά μετά από διάρκεια περίπου 2,5 ωρών πήρε ο Κουν. Αν ο Χέλμουτ είχε κερδίσει, θα μπορούσε να είχε επιλέξει να αποχωρήσει ως τρεις φορές νικητής του High Stakes Duel.

👉 Ψάχνεις αντικειμενικές αξιολογήσεις για τις νόμιμες στοιχηματικες εταιριες στην Ελλάδα; Τις έχεις από τους Betarades: