3η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κλαμπ Λεόν, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μορένο στο 21’ και το 2-0 ο Μπαρέιρο στο 45+2’. Το 3-0 πέτυχε ο Ανγκούλο στο 45+5’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ρούμπιο στο 90+6’.

Τραγική εμφάνιση και βαριά ήττα για την Κλαμπ Λεόν. Δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία και υπέκυψε με τεράστια ευκολία στο πρώτο ημίχρονο, δεχόμενη 3 γκολ. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μείωσαν το ρυθμό τους, αλλά πέτυχαν ακόμη ένα τέρμα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Εντελώς διαφορετική εικόνα θέλει να δείξει σήμερα στο κοινό της, ψάχνοντας το πρώτο της τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα. Δεν έχει πείσει σε κανένα από τα παιχνίδια που έδωσε μέχρι στιγμής, δείχνοντας πως έχει πολλά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν.

Πατσούκα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΟΥΜΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Μαζατλάν, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Σε «ρηχά νερά» έμεινε η Πούμας, αποτυγχάνοντας να κάνει το 2/2. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε την αντίπαλη εστία, αλλά δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα. Η άμυνά της έδειξε βελτίωση, διατηρώντας το μηδέν στην εστία της.

Αρκετά θετικά στοιχεία έχει δείξει σε αυτά τα πρώτα ματς της σεζόν, όντας δημιουργική μεσοεπιθετικά. Δεν φημίζεται για τις αμυντικές της ικανότητες, άλλωστε το απέδειξε και στην πρεμιέρα αυτό, όπου δέχθηκε 2 γκολ. Αντιμετωπίζει την Πατσούκα που δεν πείθει με τις εμφανίσεις της και θέλει να εκμεταλλευτεί την πεσμένη διάθεση που επικρατεί στο «στρατόπεδό» της.