*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λέιτον Όριεντ-Στίβενεϊτζ 0-3.

ΣΤΙΒΕΝΕΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πιτέρμπορο με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπόροους με πέναλτι στο 44’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κατόνγκο στο 64’. Το 3-0 πέτυχε ο Ποκού στο 77’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φρίμαν στο 85’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε εύκολα την ήττα. Υπέκυψε εύκολα, χωρίς μάλιστα να πιεστεί ιδιαίτερα από τους γηπεδούχους, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα. Επιθετικά είχε ευκαιρίες, απείλησε όμως ελάχιστα την αντίπαλη εστία και το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει το γκολ της «τιμής» στα τελευταία λεπτά.

Παρέμεινε εντός εξάδας παρά την ήττα της και σήμερα δίνει σημαντική μάχη στην προσπάθειά της να κρατηθεί εντός αυτής. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, δυσκολεύτηκε αρκετά το τελευταίο διάστημα και έχασε σημαντικούς βαθμούς. Αμυντικά δέχεται γκολ με ευκολία αυτή την περίοδο, την ώρα που συνεχίζει παρ’ όλα αυτά να σκοράρει με συνέπεια στα περισσότερα παιχνίδια της.

Στίβενεϊτζ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΕΙΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την Πορτ Βέιλ, στα πλαίσια της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και έμεινε στην ισοπαλία. Δημιούργησε μεν ευκαιρίες, όμως δεν απείλησε καθόλου την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Η άμυνά της δέχθηκε πίεση, όμως παρέμεινε σταθερή, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη.

Την ευκαιρία να βρει ξανά την επαφή της με την εξάδα, κρατώντας «ζωντανό» το «όνειρο» για να βρεθεί στα πλέι-οφ έχει σήμερα, όμως θα πρέπει να περάσει από την έδρα της Στίβενεϊτζ. Δεν πείθει ιδιαίτερα με την εικόνα της τελευταία, δυσκολεύεται τόσο επιθετικά, όσο και αμυντικά, με αποτέλεσμα να μετράει τρία ματς χωρίς νίκη, καθώς και χωρίς να βρει δίχτυα. Στο -6 από τη σημερινή της αντίπαλο, έχοντας όμως και μία αγωνιστική παραπάνω.