*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Τσέλτεναμ-Φλίτγουντ 0-2.

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τσάρλτον με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μέι στο 45+1’ με πέναλτι, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκράιντον στο 84’.

Το βαθμό της ισοπαλίας έσωσε η Φλίτγουντ. Υπέκυψε εύκολα στην πίεση των φιλοξενούμενων, μένοντας πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη αύξησε την πίεσή της και κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Άκρως σημαντική αναμέτρηση στη μάχη που δίνει για να βρεθεί εκτός της ζώνης του υποβιβασμού. Είναι μαχητική, το αποδεικνύει στις τελευταίες αναμετρήσεις της, όμως δεν έχει καταφέρει να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα στα τελευταία τρία παιχνίδια της. Βρίσκει δίχτυα συχνά, ειδικά εντός έδρας, αλλά είναι παράλληλα και αρκετά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται εξίσου εύκολα γκολ.

Φλίτγουντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Μπάρνσλεϊ, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της, όμως κατάφερε να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας. Λίγες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, απείλησε όμως με ελάχιστες από αυτές την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Η άμυνά της δέχθηκε έντονη πίεση, παρ’ όλα αυτά κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της ως το τελευταίο σφύριγμα.

Υποχρεωμένη να παλέψει για το τρίποντο είναι σήμερα, ώστε να αυξήσει τις πιθανότητές της για παραμονή. Κακή στα μετόπισθεν, δέχεται εύκολα γκολ στις περισσότερες αναμετρήσεις της, την ώρα που μεσοεπιθετικά δυσκολεύεται αρκετά να βρει δίχτυα. Στο -4 από την 20η Κέμπριτζ, έχοντας όμως και μία αγωνιστική λιγότερη από εκείνη.