*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουότφορντ-Σέφιλντ Γουένσντεϊ 1-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κόβεντρι με σκορ 1-1, στα πλαίσια του FA Cup. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Τορπ στο 45’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκασαμά στο 84’.

Την ισοπαλία στο τέλος κατάφερε να σώσει η Σέφιλντ Γουένσντεϊ. Δέχθηκε έντονη πίεση και έμεινε πίσω στο σκορ με τη λήξη του ημιχρόνου, όμως στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε μία από τις λίγες ευκαιρίες με τις οποίες απείλησε την αντίπαλη εστία, φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Ακόμα μία σημαντική αναμέτρηση είναι προ των πυλών, καθώς έχει την ευκαιρία με νίκη να μειώσει την απόστασή της από την 21η Χάντερσφιλντ, θέτοντας γερές βάσεις για παραμονή. Είναι μαχητική, το έχει αποδείξει σε πολλές από τις αναμετρήσεις της και κυρίως όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της. Βρίσκει δίχτυα με συνέπεια το τελευταίο διάστημα, όμως συνεχίζει να είναι επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται εξίσου γκολ.

Σέφιλντ Γουένσντεϊ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σαουθάμπτον με σκορ 1-1, στα πλαίσια του FA Cup. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μάρτινς στο 5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Άρμστρονγκ στο 89’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Γουότφορντ. Παρ’ ότι μπήκε δυνατά και κατάφερε να πιάσει την άμυνα των φιλοξενούμενων στον «ύπνο» παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ, στη συνέχεια δέχθηκε ασφυκτική πίεση, στην οποία εν τέλη υπέκυψε στα τελευταία λεπτά.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, φεύγοντας ιδανικά με το επιθυμητό αποτέλεσμα από την έδρα της νεοφώτιστης Σέφιλντ Γουένσντεϊ. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, σκοράρει ασταμάτητα σε όλες τις αναμετρήσεις της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, όμως συνεχίζει να δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία, κάτι το οποίο της έχει στερήσει σημαντικούς βαθμούς στην προσπάθειά της να βρεθεί εντός εξάδας. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται στο -4 από την 6η Κόβεντρι και με νίκη σήμερα μπορεί να μειώσει τη διαφορά σε απόσταση «αναπνοής».