ΣΑΛΦΟΡΝΤ ΣΙΤΙ - ΓΟΥΟΛΣΟΛ Προγνωστικά

*Αγώνας εξ αναβολής

ΣΑΛΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Σάλφορντ έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Κρόουλι, πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, αφού δέχθηκε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τους Τέλφορντ (25’), Κονρόι (34’) και ένα ακόμη στο δεύτερο από τον Τζενκς στο 59’. Και απλά μείωσε με δύο τέρματα προς το τέλος, από τον Γουάτσον στο 78’ και από τον Λουντ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Σάλφορντ όχι απλά δεν κέρδισε για δεύτερο σερί παιχνίδι, ηττήθηκε κιόλας, με 3-2 εκτός έδρας από την Κρόουλι και όχι τόσο δύσκολα όσο δείχνει το τελικό σκορ. Αλλά στο γήπεδό της έχει τέσσερις νίκες στα πέντε τελευταία παιχνίδια εκεί που δεν έχει χάσει.

Διατηρείται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά. Και υποχώρησε στο -7 από την πρώτη τριάδα που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο.

Παραμένουν εκτός λόγω ενοχλήσεων από τραυματισμούς οι αμυντικοί Νάρτεϊ, Σέπαρντ και οι μέσοι Τζένκινς, Μάλαν. Αλλά πήρε δανεικό τον μεσοεπιθετικό Μπάρι από την Αστον Βίλα.

Σάλφορντ Στατιστικά

*Εχει 7/8 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 12/18 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 12/18 N/G εντός έδρας

ΓΟΥΟΛΣΟΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόλσολ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Λέστερ, σε ένα παιχνίδι που έπαιξε αρκετά αμυντικά, δεχόμενη το γκολ από τον Ιχεανάτσο στο 68ο λεπτό, έχοντας γλιτώσει λίγο νωρίτερα από χαμένο πέναλτι της αντιπάλου της.

Η Γουόλσολ πάλεψε αρκετά, παρόλο που αντιμετώπιζε μία ομάδα της Πρέμιερ Λιγκ, πρωταθλήτρια πριν λίγα χρόνια, κυρίως για να μην χάσει, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 0-1 εντός έδρας από την Λέστερ στο κύπελλο Αγγλίας, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις αγώνες, στους οποίους είχε δύο νίκες. Και μακριά από την έδρα της είναι αήττητη εδώ και εφτά παιχνίδια, με τέσσερις νίκες.

Επεσε ξανά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικό πίνακα, στην 14η θέση του συγκεκριμένα, ούσα στο -5 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Θα απουσιάσουν λόγω τραυματισμών οι Λάμπαντι (ΜΕ), Πρίτζμπεκ (ΤΕ), που έχασαν και τον προηγούμενο αγώνα της ομάδας τους, ενώ επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Μόντε.