*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Μαζατλάν-Πατσούκα 1-1.

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κλαμπ Αμέρικα με σκορ 1-1, στα πλαίσια των ημιτελικών του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Ζεντέγιας στο 12’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μικόλτα στο 40’.

Την ισοπαλία κατάφερε να σώσει η Πατσούκα απέναντι στην πιο δυνατή Κλαμπ Αμέρικα. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, όμως λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου βρήκε τρόπο να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

Σαφώς η προσοχή της είναι στραμμένη στον επαναληπτικό που θα δώσει μεσοβδόμαδα, όμως για αρχή θα πρέπει να εξασφαλίσει την παρουσία της στα πλέι-οφ και συγκεκριμένα στα προημιτελικά της διοργάνωσης. Για να το πετύχει αυτό θα χρειαστεί να ξεπεράσει το εμπόδιο της μαχητικής Μαζατλάν, ώστε να μην αναμένει τα αποτελέσματα των ομάδων που βρίσκονται χαμηλότερα από εκείνη. Είναι σε καλή κατάσταση, δυνατή όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, σπάνια δεν βρίσκει δίχτυα, όμως δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δέχεται εξίσου γκολ.

Πατσούκα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΑΖΑΤΛΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Χουάρεθ, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ουρτάδο στο 60’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Βενέγκας στο 65’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για τη Μαζατλάν. Έμεινε με παίκτη λιγότερο λίγο πριν την ανάπαυλα, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη, σκοράροντας δύο φορές.

Να ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της στην Κλαουζούρα με θετικό αποτέλεσμα είναι ο στόχος της, αν και το έργο της σήμερα θα είναι δύσκολο. Βρίσκει μπροστά της την αρκετά πιο δυνατή Πατσούκα, η οποία είναι σκληροτράχηλη όταν αγωνίζεται στο γήπεδό της, ενώ παράλληλα χρειάζεται και το τρίποντο. Μπορεί παρ’ όλα αυτά να βρει χώρους ώστε να απειλήσει την εστία της, καθώς έχει αποδείξει πως είναι ιδιαίτερα επικίνδυνη μεσοεπιθετικά.