*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Γουίλντστοουν – Όλτρινχαμ 0-0

*6/7 N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: H Όλτρινχαμ έχασε με 2-3 εντός έδρας από την Γκέιτσχεντ, αν και προηγήθηκε δύο φορές, με τον Νιούμπι στο 16’ και τον Μούνεϊ στο 52’. Ισοφαρίστηκε από τέρματα των Ντινάνγκα (49’), Έβανς (57’), χάνοντας με γκολ που δέχθηκε από τον Άντομ στο 73ο λεπτό.

H Όλτρινχαμ όχι απλά έχασε στην έδρα της, όχι μόνο το έπαθε ενώ προηγήθηκε δύο φορές, αυτή η ήττα ήρθε με 2-3 από την Γκέιτσχεντ σε έναν αγώνα έξι βαθμών σχετικά με τη συμμετοχή της στα play off για την άνοδο.

Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της στους 12 τελευταίους αγώνες που έχει δώσει στο γήπεδο της, έχοντας κερδίσει τους άλλους οκτώ.

Αλλά το χειρότερο είναι πώς την έβγαλε εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off για την άνοδο, στο -1 και στο -2 από δύο ομάδες μπροστά της, εντός αυτής, έχοντας και αγώνα περισσότερο.

Όλτρινχαμ Στατιστικά

*18/25 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*7/9 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΓΟΥΙΛΝΤΣΤΟΟΥΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίλντστοουν έφερε 1-1 εντός έδρας με την Κιντερμίνστερ. Αφού της ακυρώθηκε γκολ, προηγήθηκε με πέναλτι του Κρέτζμαρ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Αλλά ισοφαρίστηκε από τον Χέμινγκς στο 82’, ενώ γλίτωσε την ήττα στο τέλος από το δοκάρι της.

Η Γουίλντστοουν αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με την Κιντερμινστερ, τρίτη ισοπαλία στα πέντε τελευταία 90λεπτα που έχει παίξει, έχοντας και από μία ήττα και μία νίκη σε αυτό το διάστημα.

Βέβαια η αλήθεια είναι πως τώρα τελευταία παίζει καλύτερα ή πιο σωστά, παίρνει καλύτερα αποτελέσματα μακριά από την έδρα της, παρά σε αυτήν. Συγκεκριμένα στους 11 τελευταίους αγώνες της εκτός, έχει έξι νίκες και έχασε μόνο από τις Ρότσντεϊλ, Έμπσφλιτ.

Παραμένει στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, στο +3, από τη ζώνη του υποβιβασμού, λόγω καλής διαφοράς τερμάτων. Ταυτόχρονα είναι η ομάδα με τα λιγότερα παιχνίδια, λόγω αναβολών κάποιων αγώνων της.

Περισσότερο πάντως από την απώλεια της νίκης στο τελευταίο παιχνίδι ίσως να στοιχίσει ο τραυματισμός του πρώτου της σκόρερ, Αντάρκουα.