*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπάρνσλεϊ-Όξφορντ 1-3.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΟΞΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Καρλάιλ με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Χάρις στο 39’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 47’. Το 0-3 πέτυχε ο Γκούντραμ στο 68’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ΜακΚάλμοντ στο 71’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για την Όξφορντ. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, απείλησε σχεδόν με όλες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί εξίσου γκολ.

Την τρίτη της διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα θέλει να αποσπάσει, αφήνοντας εντελώς πίσω τους αποκλεισμούς από τις διοργανώσεις των κυπέλλων. Ο στόχος της δεν είναι άλλος από το να βρεθεί στα πλέι-οφ και αυτή τη στιγμή βρίσκεται οριακά εντός εξάδας. Είναι μαχητική, ψάχνει το γκολ σε κάθε αναμέτρησή της και συνηθίζει να το βρίσκει, όμως κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται συχνά γκολ. Είχε αρκετό χρόνο να προετοιμαστεί για το εν λόγω ματς, αφού η Σαββατιάτικη αναμέτρησή της αναβλήθηκε λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών.

Όξφορντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΑΡΝΣΛΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Καρλάιλ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Άρμστρονγκ στο 7’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κόουλ στο 58’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Κέιν με πέναλτι στο 86’.

Το τρίποντο στο τέλος κατάφερε να πάρει η Μπάρνσλεϊ. Έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως στο δεύτερο ημίχρονο εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και εν τέλη κατάφερε να το ανατρέψει στα τελευταία λεπτά από το σημείο του πέναλτι.

Να διευρύνει περισσότερο το αήττητο σερί της θέλει σήμερα, αν και δεν θα έχει εύκολο έργο. Αντιμετωπίζει τη μαχητική και άκρως επικίνδυνη Όξφορντ και θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, ώστε να μην βρεθεί σε δύσκολη θέση. Επιθετικά έχει βρει και πάλι ρυθμό, είναι σε καλή κατάσταση και σκόραρε στις δεκατρείς τελευταίες αναμετρήσεις της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Ξεκούραστη ύστερα από την αναβολή της αγωνιστικής του Σαββάτου, λόγω των καιρικών συνθηκών που επικρατούσαν.