*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λίνκολν-Όξφορντ 0-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΟΞΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πιτέρμπορο, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Χάρις με πέναλτι στο 19’ και το 2-0 ο Μέρφι στο 31’. Το 3-0 πέτυχε ο Ροντρίγκες στο 38’ και το 4-0 ο ίδιος στο 58’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μποντίν στο 89’.

Εξαιρετική εμφάνιση και εμφατική νίκη για την Όξφορντ. Μπορεί να μην είχε την κατοχή της μπάλας, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα. Αμυντικά δεν κινδύνευσε σημαντικά, αφού οι φιλοξενούμενοι ήταν τρομερά άστοχοι στη τελική της προσπάθεια.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, κάνοντας ένα ακόμα σημαντικό βήμα για να παραμείνει στην εξάδα. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, ειδικά μπροστά στο κοινό της, ενώ είναι φανερά βελτιωμένη αμυντικά, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στις τρεις από τις τελευταίες τέσσερις αναμετρήσεις της. Στο +5 από τη σημερινή της αντίπαλο, έχει την ευκαιρία να αυξήσει την απόστασή της, αφήνοντάς την εκτός διεκδίκησης μια θέσης στα πλέι-οφ.

Όξφορντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΙΝΚΟΛΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Γουίγκαν με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σμιθ στο 20’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μαντρόιου στο 40’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χιούζ στο 90’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για τη Λίνκολν. Έμεινε πίσω στο σκορ σχετικά νωρίς, παρ’ όλα αυτά κατάφερε στη συνέχεια να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Στην επανάληψη ανέβασε τις γραμμές της ψάχνοντας το γκολ που θα της φέρει το τρίποντο, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να βρουν χώρους, σκοράροντας στα τελευταία λεπτά.

Υποχρεωμένη να παλέψει για τη νίκη είναι σήμερα, προκειμένου να μειώσει την απόστασή της από την αντίπαλό της, διατηρώντας ζωντανές τις ελπίδες της για να βρεθεί στα πλέι-οφ. Προέρχεται από ήττα, θέλει και πρέπει να βγάλει αντίδραση, σκοράρει μονίμως, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, όμως είναι παράλληλα επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να έχει χάσει σημαντικούς βαθμούς στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της. Στο -5 από τη σημερινή της αντίπαλο, γνωρίζει πως η νίκη είναι μονόδρομος, καθώς σε περίπτωση ήττας θα μείνει και μαθηματικά εκτός εξάδας.