*Κεκλεισμένων των θυρών.

Στοίχημα – G/G & Over 2.5 ήρθαν οι τέσσερις πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

Οβιέδο – Βαγιεκάνο στον Stoiximan | 21+

ΟΒΙΕΔΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την πρώτη ήττα μακριά από την έδρα της γνώρισε την προηγούμενη αγωνιστική η Οβιέδο, χάνοντας 1-0 από τη Χιρόνα στο “Μοντολίβι”. Προβλημάτισε με την εμφάνιση της επιθετικά στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, δεν απείλησε ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία, βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, προσπάθησε στη συνέχεια να φτάσει στην ισοφάριση, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Επιστροφή στις ήττες για την Οβιέδο, είχαν προηγηθεί το εκτός έδρας 1-1 με την Αλμπαθέτε (τελείωσε με εννιά ποδοσφαιριστές) και το εντός έδρας 1-0 στο ντέρμπι επί της Σπόρτινγκ Χιχόν, αυτή ήταν και η μοναδική της επιτυχία μετά το πέρασμα έξι αγωνιστικών (1-3-2). Βρίσκεται χαμηλά στη βαθμολογία, αντιμετωπίζει προβλήματα στο σκοράρισμα, ούτε η παρουσία του φορ Μπλάνκο στην επίθεση την έχει βοηθήσει ιδιαίτερα μέχρι στιγμής. Δεν υπάρχουν σοβαρά αγωνιστικά προβλήματα για τον κόουτς Θιγάντα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Χιρόνα. Δέχθηκε το γκολ στο 67’.

ΟΒΙΕΔΟ Στατιστικά

*Under 2.5 τα έξι πρόσφατα παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan).

*N/G τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στον Stoiximan | 21+ MGA (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αξιοποίησε ιδανικά για ακόμη μία φορά τον παράγοντα έδρα, με τη Βαγιεκάνο να υποχρεώνει την Εσπανιόλ στην πρώτη της φετινή ήττα (1-0). Είχε καλύτερη παρουσία από την αντίπαλο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, το έψαξε με περισσότερη θέληση και πάθος, ειδικά στο δεύτερο 45λεπτο έχασε πολλές ευκαιρίες και δικαιώθηκε για την επιμονή της στο φινάλε της συνάντησης.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Βαγιεκάνο μετά το εκτός έδρας άδικο 1-0 από την Τενερίφη (άξιζε τον πόντο, ακυρώθηκε γκολ της στο φινάλε), έφτασε τις τέσσερις νίκες σε έξι αγωνιστικές και φιγουράρει στα ψηλά στρώματα της κατάταξης. Στις δύο πρόσφατες εξόδους της γνώρισε την ήττα μένοντας σε αμφότερες άσφαιρη. Αμφίβολος ο Αντονίν (Επιθετικός, 1, 1), μακροχρόνια τα υπόλοιπα προβλήματα για τον κόουτς Ιραόλα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 κόντρα στην Εσπανιόλ. Το γκολ ο Ίσι Παλαθόν στο 88’.