15η αγωνιστική

*Το Νοέμβριο του 2014 χρονολογείται η τελευταία νίκη του Εθνικού Άχνας κόντρα στην ΑΕΚ Λάρνακας, για το πρωτάθλημα.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: ΑΕΚ Λάρνακας – Εθνικός Άχνας 5-5

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Ανόρθωση, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 87ο λεπτό.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος ο Εθνικός Άχνας, έχοντας δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρίνου Σατσιά υποδέχθηκε την Ανόρθωση, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Έδειξε ανταγωνιστικότητα μέχρι την ανάπαυλα, όπου είδε να ακυρώνεται και τέρμα του Ηλία. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια όμως, είχε πιο παθητικό ρόλο και δεν άντεξε στην πίεση, για να δεχθεί το μοναδικό τέρμα στα τελευταία λεπτά.

Τρίτη ήττα στις τέσσερις τελευταίες στροφές, οπότε και παραμένει στο δεύτερο μισό της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει 13 βαθμούς μέχρι τώρα. Επικράτησε στα 3/7 εντός του, στα οποία είχε ακόμη από δυο ισοπαλίες και ήττες. Εκτίουν τιμωρία οι ντε Ιριόντο και Καμπρέρα, που συμπλήρωσαν κάρτες.

Εθνικός Άχνας Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα δυο τελευταία παιχνίδια.

*No Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί του Άρη Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο έκτο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Φραν Σολ (πεν. 57′) και Καζού (αυτ. 75′).

Αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων για την ΑΕΚ Λάρνακας, με τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπεν Σιμόν υποδέχθηκε τον Άρη Λεμεσού, του οποίου και επικράτησε με 2-1. Μπορεί να βρέθηκε πίσω με το “καλημέρα”, ωστόσο είχε αντίδραση και με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο, φτάνοντας στην ανατροπή.

“Πήραμε σπουδαία νίκη, το να πετυχαίνεις τη νίκη είναι ένα πράγμα, το ότι πήραμε τη νίκη με αυτό τον τρόπο είναι κάτι άλλο, γιατί οι ποδοσφαιριστές έπαιξαν με πάθος και έπαιξαν εξαιρετικά. Είμαι πολύ περήφανος για την προσπάθεια και για τους ποδοσφαιριστές μου”, δήλωσε μετά το ματς ο Ισραηλινός τεχνικός.

Επέστρεψε έτσι στις επιτυχίες, μετά και τη “λευκή” ισοπαλία με την Ανόρθωση, συνεχίζοντας έτσι την προσπάθεια να διατηρηθεί εντός της πρώτης εξάδας. Αλώβητη στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (1-3-0), στις οποίες κράτησε και ανέπαφη την εστία της. Αναμένεται να παραταχθεί με την ίδια ενδεκάδα όπως κόντρα στον Άρη, καθώς κόντρα στη Δόξα θα εκτίσουν οι Μιλίτσεβιτς και Φραν Σολ.