*Πρώτος γύρος του Κυπέλλου Γερμανίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

*Over 3,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΝΤΙΝΑΜΟ ΔΡΕΣΔΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Γ’)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (4-3) από τη Μόναχο 1860. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Ελερς (8′ αυτ.), Ρίντερ (36′) και Μπαρ (68′), προτού μειώσει ο Μπορκόφσκι (70′). Ένα λεπτό αργότερα ο Μπαρ έκανε το 4-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Σέφλερ (73′) και Μπορκόφσκι (82′).

Μη καταφέρνοντας να βρει το αντίδοτο στην αποτελεσματικότητα της Μόναχο 1860, η Ντιναμό Δρέσδης ξεκίνησε με το αριστερό τις υποχρεώσεις της στην τρίτη κατηγορία γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα με 4-3 την προηγούμενη βδομάδα. Βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ από νωρίς, προσπάθησε να αντιδράσει στα τελευταία λεπτά, χωρίς αποτέλεσμα.

“Αν καταφέρουμε να αντέξουμε την πίεση της Στουτγκάρδης στο μεγαλύτερο διάστημα, τα πάντα είναι πιθανά για πρόκριση”, είπε ο προπονητής Ανφανγκ ενόψει της σημερινής αναμέτρησης. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή των Βιλ και Σταρκ, δύσκολα θα αγωνιστούν Ελερς και Μπέκερ. Θετικός σε κορωνοϊό βρέθηκε ο Λέμαν.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΔΡΕΣΔΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Δεν σκόραρε στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με 5-2 της Βαλένθια σε φιλική αναμέτρηση.

Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων της τελευταίας αγωνιστικής πανηγύρισε την παραμονή της στην Μπουντεσλίγκα η Στουτγκάρδη! Ο Εντό έκανε το 2-1 με αντίπαλο την Κολωνία στη “Mercedes-Benz-Arena” επιτρέποντάς να τερματίσει στη 15η θέση, αποφεύγοντας παράλληλα τα μπαράζ. Στην τεχνική ηγεσία της Στουτγκάρδης παραμένει από τα τέλη Δεκεμβρίου 2019 ο Πελεγκρίνο Ματαράτσο.

Παραχωρήθηκαν οι Μαφέο (ΑΜ) και Φέρστερ (ΜΕ), αποχώρησαν ελεύθεροι οι Ντιντάβι (ΜΕ) και Τόμι (ΜΕ). Δαπανήθηκαν περίπου 10 εκ. ευρώ για την απόκτηση των Βάνομαν (ΑΜ), Μαυροπάνου (ΑΜ), Περέα (ΕΠ) και Ίτο (ΑΜ). “Είμαστε προετοιμασμένοι για την Ντιναμό Δρέσδης, περιμένω μία έντονη αναμέτρηση”, είπε ο προπονητής Ματαράτσο. Η Στουτγκάρδη πανηγύρισε τέσσερις νίκες σε ισάριθμες φιλικές αναμετρήσεις.