*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Πιτέρμπορο-Ντέρμπι 3-4.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΤΕΡΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Όξφορντ με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 25ης  αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπράναγκαν στο 2’ με πέναλτι και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 13’. Το 2-1 πέτυχε ο Φόρσιθ στο 45+3’ και το 2-2 ο Τόμσον στο 81’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κασίν στο 86’.

Τρομερή εμφάνιση και τεράστια νίκη με ανατροπή για τη Ντέρμπι. Μπορεί να έμεινε αρκετά πίσω στο σκορ από νωρίς, όμως δεν το έβαλε κάτω, πιέζοντας έντονα στη συνέχεια και ανατρέποντάς το εν τέλη στα τελευταία λεπτά.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει. Υποδέχεται σήμερα μια από τις διεκδικήτριες τόσο του προβιβασμού, όσο και του τίτλου και θέλει να αποδείξει πως δικαίως βρίσκεται κι εκείνη στη «λίστα» αυτή. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια, ενώ δεν πτοείται ακόμα και που δέχεται συχνά γκολ.

Ντέρμπι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπάρνσλεϊ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κέιν στο 10’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κόουλ στο 31’. Το 1-2 πέτυχε ο Κλαρλ-Χάρις στο 45+2’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ίδιος στο 48’.

Θετικά στοιχεία άφησε παρά την ισοπαλία η Πιτέρμπορο. Μπήκε νωθρά και έμεινα αρκετά πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε να μειώσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ενώ ισοφάρισε με την έναρξη της επανάληψης.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Ντέρμπι. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, συνεχίζει να έχει άμεση επαφή με τα αντίπαλα δίχτυα, όμως είναι επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται σχεδόν μόνιμα γκολ.