*Δεύτερος γύρος του Κυπέλλου Γερμανίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

*Η Γκλάντμπαχ παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (2-3-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Καρλσρούης. Ο Σλέουσενερ άνοιξε το σκορ στο 19′, απάντησαν οι Πφάιφερ (49′) και Τιτζ (88′).

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της 2. Μπουντεσλίγκα σκαρφάλωσε η άκρως εντυπωσιακή Ντάρμσταντ πραγματοποιώντας το 4Χ4 στην έδρα της Καρλσρούης (2-1). Δεν πτοήθηκε από το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ, πήρε τα πάνω της στο δεύτερο ημίχρονο κι εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε ανατρέποντας τα δεδομένα με τον συνήθη ύποπτο Τιτζ (έξι γκολ) στο 88′.

Αήττητο σε έντεκα αγωνιστικές (οχτώ νίκες, τρεις ισοπαλίες) παραμένει το συγκρότημα του Λίμπερκνεχτ. Χωρίς νίκη παραμένουν τα “κρίνα” σε τρεις εντός έδρας αναμετρήσεις με την Γκλάντμπαχ (0-2-1), στις οποίες δεν κατάφερε να σκοράρει.

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με τη Βόλφσμπουργκ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με Τουράμ (13′, 47′), απάντησαν ισάριθμες οι Γκέρχαρντ (43′) και Μάρμους (69′).

Την ευστοχία της εκμεταλλεύτηκε η Γκλάντμπαχ στη “Volkswagen Arena” πριν από τρεις μέρες μένοντας στο 2-2 με τη Βόλφσμπουργκ. Στάθηκε τυχερή σε αρκετές περιπτώσεις, ειδικά στα τελευταία λεπτά όταν οι γηπεδούχοι έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες για να κάνουν την ολική ανατροπή με Παρέντες και Μάρμους (δοκάρι στο 88′).

Τα επτά γκολ σε δέκα συμμετοχές στην Μπουντεσλίγκα έφτασε ο Τουράμ που αναμένεται να πάρει εκ νέου φανέλα βασικού στην αποψινή αναμέτρηση με την Ντάρμσταντ. Στην ευρωπαϊκή ζώνη βρίσκονται τα “πουλάρια” με 16 βαθμούς, απέχουν στο -7 από την πρωτοπόρο Ουνιόν. Στις πέντε τελευταίες εξόδους τους έχουν απολογισμό 0-4-1 (σ.σ. σκόραραν στις τέσσερις). Ίσως επιστρέψει στην αποστολή ο Κράμερ, δεν αναμένονται σημαντικές αλλαγές στην ενδεκάδα.