*Νοκ άουτ αναμέτρηση για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Καπ. Σε περίπτωση ισοπαλίας η πρόκριση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΙΟΥΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Τρανμίρ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει με αυτογκόλ του Λιούις στο 23ο λεπτό, ισοφαρίζοντας με τον Μόρια – Γουέλς στο 29’, ενώ πήρε τη νίκη με πέναλτι του Μπόγκλ στο 38’.

Η Νιούπορτ επικράτησε 2-1 εντός έδρας την Τρανμίρ, πετυχαίνοντας επιτέλους την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, ακόμη και αν χρειάστηκε να κάνει ανατροπή για να το πετύχει! Ταυτόχρονα ήταν η πρώτη νίκη της εντός, έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες.

Ο προπονητής της, Τζέιμς Ρόουμπερι, παραδέχθηκε πώς η εμφάνιση τους δεν ήταν τέλεια, αλλά ήταν ικανοποιημένος που επιτέλους πέτυχαν την πρώτη τους φετινή νίκη στο πρωτάθλημα, βγάζοντας ένα «βαρίδιο» από πάνω τους.

Εγιναν καλά και επιστρέφουν οι μέσοι Γουίλμοτ, Γουίλντινγκ παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Ζανζάλα που θα απουσιάσει για μεγάλο χρονικό διάστημα!

Νιούπορτ Στατιστικά

*Εχει 4/6 G/G στη σεζόν, 2/3 εντός έδρας

*Εχει δύο συνεχόμενα over 2,5.

ΠΟΡΤΣΜΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 1)

Προηγούμενο ματς: H Πόρτσμουθ κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Μπρίστολ Ρόβερς, ανοίγοντας το σκορ με τον Οτζιλίβι στο 32’ και παρόλο που ισοφαρίστηκε από τον Κόλινς στο 61’, πήρε την νίκη με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, από πέναλτι του Πίτζοτ στο 82’ και του Ντέιλ στις καθυστερήσεις.

Η Πόρτσμουθ κέρδισε και την Μπρίστολ Ρόβερς με 3-1 εντός έδρας, πετυχαίνοντας τέταρτη συνεχόμενη νίκη, έπειτα από δύο ισοπαλίες στο ξεκίνημα της σεζόν, παραμένοντας αήττητη ως τώρα στην αγωνιστική περίοδο. Η μία εξ αυτών των νικών ήταν στον προηγούμενο γύρο αυτού του θεσμού, απέναντι σε αντίπαλο μεγαλύτερης κατηγορίας, πάλι μακριά από την έδρα της!

Βέβαια οι δύο ισοπαλίες που έχει φέρει είναι που την κρατούν και εκτός κορυφής της Λιγκ 1, αφού είναι στο -2 από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, αλλά γενικώς το ξεκίνημα της κρίνεται πάρα πολύ καλό.

Χτύπησε στον προηγούμενο αγώνα ο μέσος Τόμπσον που θα μείνει καιρό εκτός.