*Στον πρώτο γύρο: Μόρκαμ – Νιούπορτ 1-2

*5/6 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΙΟΥΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Στόκπορτ, με τέρμα του Μάντεν στις καθυστερήσεις. Βέβαια νωρίτερα δέχθηκε καταιγισμό ευκαιριών από την αντίπαλο της, ενώ ο τερματοφύλακας της απέκρουσε και πέναλτι.

Η Νιούπορτ έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Στόκπορτ, δεύτερη συνεχόμενη ήττα με το ίδιο σκορ, τρίτη στους τέσσερις τελευταίους αγώνες, χωρίς να έχει σκοράρει σε κάποια εξ αυτών, τέταρτη στους έξι πιο πρόσφατους, έχοντας κερδίσει τα άλλα δύο παιχνίδια.

Ειδικά στο γήπεδό της έχει τρεις ήττες στα πέντε τελευταία παιχνίδια, κερδίζοντας τα άλλα δύο, εναλλάξ μάλιστα, ανά έναν αγώνα, με ένα μοτίβο που αν συνεχιστεί είναι η ώρα της νίκης.

Έπεσε πάλι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 13η θέση, στο -6 από την έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα play off για την άνοδο!

Νιούπορτ Στατιστικά

*18/26 G/G εντός έδρας

*5/7 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΟΡΚΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Μόρκαμ έχασε 1-3 εντός έδρας από την Ρέξαμ, αν και προηγήθηκε μόλις στο τέταρτο λεπτό με τον Γκάρνερ. Δέχθηκε την ισοφάριση από τον ΜακΛιν στο 32’, ενώ στι 49’ έμεινε και με 10 παίκτες. Και το πλήρωσε με δύο ακόμη γκολ που δέχθηκε από τους Μάλιν (55’ πεν.), Φλέτσερ (80’).

Η Μόρκαμ ηττήθηκε με 1-3 εντός έδρας από την Ρέξαμ, χάνοντας ξανά έπειτα από δύο σερί νίκες και τρία συνολικά παιχνίδια χωρίς ήττα.

Πάντως τώρα τελευταία τα πηγαίνει καλύτερα μακριά από το γήπεδό της, παρά σε αυτό, έχοντας τέσσερις νίκες στα έξι τελευταία, έχοντας χάσει μόνο στην έδρα της Γουόλσολ!

Είναι πάντα στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στη 10η θέση, πλησιάζοντας λίγο πιο κοντά, στο -1 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο.