*Στον πρώτο γύρο: Μάνσφιλντ – Νιούπορτ 2-0

*6/7 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΙΟΥΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ κέρδισε 1-4 εκτός έδρας την Χάρογκεϊτ, σκοράροντας με πέναλτι του Έβανς στο 31’, δύο γκολ του Ζανζάλα (33’, 52’) και ένα του Πάλμερ – Χούλντεν (90’), με την αντίπαλο της απλά να μειώνει με τον Τόμπσον στο 78’.

Η Νιούπορτ ξέσπασε στην Χάρογκεϊτ, την οποία κέρδισε με 1-4, μετά την προηγούμενη ήττα της από τους Μίλτον Κέινς Ντονς.

Αυτή ήταν η έβδομη νίκη της στα 10 τελευταία παιχνίδια, διάστημα στο οποίο έχει και τρεις ήττες στους υπόλοιπους αγώνες. Ειδικά στο γήπεδό της έχει τέσσερις νίκες, αλλά και τέσσερις ισοπαλίες στα 10 πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκεί .

Το τελευταίο αποτέλεσμα την έφερε πάλι στο -2 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου, ανεβαίνοντας και στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 11η θέση!

Νιούπορτ Στατιστικά

*5/9 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*7/9 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ κέρδισε 5-1 εντός έδρας την Σάλφορντ με τον Σουάν να ανοίγει το σκορ στο 18’. Αν και ισοφαρίστηκε από τον Λουάμπα στο 42’, σκόραρε δεύτερο γκολ με τον Κάργκιλ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με τρία ακόμη τέρματα να τασκροστο δεύτερο ημίχρονο, από τους Κέιλορ – Νταν (57’), Άκινς (81’), Μπόατενγκ (98’).

Η Μάνσφιλντ όχι απλά κέρδισε, το πέτυχε με το εμφατικό 5-1 επί της Σάλφορντ, την οποία δεν είχε κερδίσει ποτέ! Και στα πέντε τελευταία παιχνίδια έχει τέσσερις νίκες, οι τρεις έχοντας σκοράρει συνολικά 18 γκολ!

Πάντως και τις δύο πιο πρόσφατες της ήττες, τις γνώρισε μακριά από την έδρα της.

Εξακολουθεί να έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, αλλά και τις λιγότερες ήττες σε αυτό, ανεβαίνοντας πλέον στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Έστω και λόγω καλύτερης διαφοράς από την Στόκπορτ με την οποία ισοβαθμεί.

Ταυτόχρονα είναι στο +3 από την τέταρτη θέση που οδηγεί στα play off για την άνοδο, ενώ διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας.