*5η αγωνιστική

*Under 2,5 τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΙΟΥΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Μπρέντφορντ, ισοφαρίζοντας με τον Ράι στο 90’ το γκολ που δέχθηκε από τον Γιένσεν στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Νιούπορτ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με την Μπρέντφορντ, αποφεύγοντας την ήττα από ομάδα της Πρέμιερ Λιγκ για το Λιγκ Καπ. Αλλά μάλλον ούτε οι παίκτες της δεν πίστευαν πως θα χρειαστούν αυτά για την πρόκριση, αφού έχασαν και τα τρία που εκτέλεσαν, χάνοντας με 3–0 στη σχετική διαδικασία.

Τουλάχιστον με το γκολ της ισοφάρισης διατήρησε και το αήττητο της έδρας της, έπειτα από 3/3 νίκες στα προηγούμενα παιχνίδια φέτος εκεί.

Νιούπορτ Στατιστικά

*6/7 over 2,5 στη σεζόν, 3/4 εντός έδρας.

*4/7 G/G στη σεζόν, 3/4 εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΟΥΙΜΠΛΕΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίμπλεντον έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Τσέλσι, αν και προηγήθηκε με πέναλτι του Τίλεϊ στο 19ο λεπτό. Αλλά ισοφαρίστηκε από τον πέναλτι του Μαντουέκε στο 45’, χάνοντας με γκολ του Φερνάντεζ στο 72’.

Η Γουίμπλεντον γνώρισε την πρώτη της φετινή ήττα, αλλά ο τρόπος που ήρθε και από ποια αντίπαλο, σίγουρα θα την ανεβάσουν ψυχολογικά. Έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Τσέλσι για το Λιγκ Καπ, αν και προηγήθηκε κιόλας στο πρώτο ημίχρονο!

Στο πρωτάθλημα παραμένει αήττητη, εκτός έδρας δεν έχει δεχθεί καν γκολ, με δύο νίκες και μία ισοπαλία.

Γουίμπλεντον Στατιστικά

*Έξι σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της, 6/7 συνολικά στη σεζόν, 3/4 εκτός έδρας.