*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουότφορντ-Μπρίστολ Σίτι 1-4.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γουέστ Χαμ με σκορ 1-0, στα πλαίσια του FA Cup. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Κόνγουεϊ στο 3’.

Εξαιρετική εμφάνιση και τεράστια νίκη-πρόκριση για τη Μπρίστολ Σίτι. Μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να πάρει από νωρίς κεφάλι το σκορ, το οποίο κατάφερε να διατηρήσει στη συνέχεια παρά την πίεση που της ασκήθηκε.

Με ψυχολογία στα ύψη έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από την πρόκριση αυτή. Μπορεί να μην είναι σε καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, όμως έχει αποδείξει πως είναι μαχητική και σκοράρει σχεδόν σε όλα της τα παιχνίδια. Είναι βέβαια φανερό πως έχει αμυντικά προβλήματα, τα οποία την έχουν κρατήσει πίσω στο πρωτάθλημα, όντας ελάχιστα πιο χαμηλά από το μέσο του βαθμολογικού πίνακα.

Μπρίστολ Σίτι Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της ΚΠΡ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Λίβερμορ στο 60’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 65’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντάικς στο 77’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για τη Γουότφορντ. Παρά την έντονη πίεση που της ασκήθηκε, κατάφερε στην επανάληψη να πάρει ασφαλές προβάδισμα στο σκορ. Στη συνέχεια υπέκυψε, δεχόμενη εξίσου γκολ, όμως αυτό δεν της στέρησε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Από διαδοχικές νίκες προέρχεται και θέλει να δώσει συνέχεια στο σερί που έχει δημιουργήσει. Δείχνει να βρίσκει και πάλι ρυθμό, έχει ανεβασμένη ψυχολογία και σκοράρει μονίμως στις αναμετρήσεις της. Αμυντικά παραμένει επιρρεπής, με αποτέλεσμα να δέχεται συνεχώς γκολ, αν και δεν φάνηκε να την πτοούν ιδιαίτερα στα τελευταία παιχνίδια της. Παραμένει αήττητη στις πέντε πρόσφατες εξόδους της, μετρώντας τέσσερις νίκες (4-1-0), καθώς και 14 γκολ υπέρ και 7 κατά.