*3η αγωνιστική

*Over 2.5 ήρθαν οι 4/6 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

*Η Ντεν Μπος είναι αήττητη στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με αντίπαλο τη Ρόντα (3-1-0).

ΝΤΕΝ ΜΠΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-0 κόντρα στη Ντεν Χάαγκ. Προηγήθηκε με τον Αχανάχ στο 39’, έκανε το 0-2 με τον Ασιέρ Κόρδοβα στο 41’.

Μεγάλο διπλό πανηγύρισε την προηγούμενη αγωνιστική η Ντεν Μπος στην έδρα της Ντεν Χάαγκ (0-2). Είχε με το μέρος της την τύχη, απειλήθηκε περισσότερο στο πρώτο ημίχρονο, απέφυγε το γκολ και μέσα σ’ ένα τρίλεπτο σκόραρε δύο φορές, πηγαίνοντας με ισχυρό προβάδισμα στην ανάπαυλα. Στο δεύτερο ημίχρονο, ένιωσε πολλές φορές τον κίνδυνο, αλλά είχε τον γκολκίπερ της σε καλή μέρα και κράτησε ανέπαφη την εστία της ως το φινάλε.

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τη Ντεν Μπος, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 3-1 από τη ΦΚ Αϊντχόφεν, απέκτησε ψυχολογία και πηγαίνει με καλό ηθικό στο παιχνίδι με τη Ρόντα, με την οποία τα τελευταία χρόνια διατηρεί θετική παράδοση (δύο νίκες, δύο ισοπαλίες). Δεν έχει υψηλούς στόχους και για ακόμη μια σεζόν θα προσπαθήσει να πλασαριστεί όσο καλύτερα γίνεται στην τελική βαθμολογία. Δεν προέκυψαν αγωνιστικά προβλήματα.

ΝΤΕΝ ΜΠΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 τα 7/8 πρόσφατα παιχνίδια.

*Σκόραρε από δύο γκολ και πάνω στα 7/8 τελευταία ματς.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΡΟΝΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 κόντρα στον Γιονγκ Άγιαξ. Πήρε τη νίκη με πέναλτι του Φέντε στο 67’.

Ήταν ουσιαστική σ’ ένα ακόμη παιχνίδι, με τη Ρόντα να πανηγυρίζει νέο “τρίποντο” κερδίζοντας 1-0 τον Γιονγκ Άγιαξ στο Κερκράντε. Ισορροπημένο παιχνίδι και στα δύο ημίχρονα, οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους και κυνήγησαν με αξιώσεις τη νίκη, η Ρόντα σκόραρε απ’ το σημείο του πέναλτι και με σωστή διαχείριση κράτησε ως το φινάλε το υπέρ της σκορ.

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Στρέπελ, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 2-0 επί της Ντόρντρεχτ, παρουσιάζει ένα αρκετά σοβαρό πρόσωπο στο ξεκίνημα, κράτησε δύο φορές ανέπαφη την εστία της και μπορεί να αποτελέσει μία απ’ τις ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο. Βασικός της στόχος αυτή την αγωνιστική να τριτώσει το καλό και να φύγει με το διπλό απ’ την έδρα της Ντεν Μπος. Ο χαφ Μπουτσουαρί πήρε μεταγραφή στη Σεντ Ετιέν, με τη Ρόντα να βάζει στα ταμεία της πάνω από ένα εκατ. ευρώ. Απέκτησε δανεικό απ’ τη Φέγενορντ τον 19χρονο αμυντικό χαφ Χάρτγες και τον γκολκίπερ Νίκολας από την Γκλάντμπαχ. Τραυματίας ο επιθετικός Φαν ντερ Χάιντε.