*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Πορτ Βέιλ-Μπόλτον 2-0.

ΜΠΟΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σριούσμπερι με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 40ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ουντό στο 21’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ζερόμ στο 40’. Το 1-2 πέτυχε ο Σίπλεϊ στο 43’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαγκόμα στο 71’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Μπόλτον. Παρά το γεγονός ότι έμεινε δύο φορές πίσω στοπ σκορ, πίεσε έντονα τους φιλοξενούμενους και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα σε ισάριθμες περιπτώσεις.

Κανένα περιθώριο για στραβοπάτημα δεν έχει στο σημερινό παιχνίδι, αν θέλει να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για να βρεθεί στην πρώτη δυάδα. Είναι μεν σε καλή κατάσταση, συνεχίζει να βρίσκει δίχτυα με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως αμυντικά βγάζει συχνά αστάθειες, οι οποίες της έχουν στερήσει σημαντικούς βαθμούς τελευταία.

Μπόλτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΟΡΤ ΒΕΙΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Γουίκομπ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γουίλερ στο 4’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τσίσλετ στο 47’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λόνγουικ στο 86’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, όμως στην αρχή της επανάληψης κατάφερε να ισοφαρίσει. Στα τελευταία λεπτά ανέβασε τις γραμμές της, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να πετύχουν το καθοριστικό γκολ.

Μονόδρομος η νίκη, καθώς σε περίπτωση διαφορετικού αποτελέσματος είναι αρκετά πιθανό να υποβιβαστεί. Καθόλου πειστική με τις τελευταίες εμφανίσεις της, είναι φανερό πως έχει πολλά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν, αφού δέχεται εύκολα γκολ. Στα θετικά το γεγονός ότι σκόραρε στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της, αν και αυτό δεν τη βοήθησε και πάλι να αποσπάσει τα αποτελέσματα που θα επιθυμούσε.