*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νταντί Γιουνάιτεντ-Σεντ Μίρεν 0-3.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Σεντ Μίρεν-Νταντί Γιουνάιτεντ 2-1.

ΝΤΑΝΤΙ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Λίβινγκστον με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μπράντλεϊ στο 13’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπέχιτς στο 59’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να πάρει η Νταντί Γιουνάιτεντ από την έδρα της Λίβινγκστον. Δέχθηκε ασφυκτική πίεση στο πρώτο ημίχρονο και υπέκυψε σε αυτή από νωρίς, όμως στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των γηπεδούχων, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Στενεύουν όλο και περισσότερο τα περιθώρια για κείνη, καθώς παραμένει στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος και ψάχνει βαθμούς ώστε να ξεκολλήσει από αυτή, προκειμένου να έχει πιθανότητες για παραμονή. Δεν είναι σε καθόλου καλή κατάσταση, έχει τρομερά προβλήματα στο αμυντικό της κομμάτι, όμως έδειξε στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της, πως είναι επικίνδυνη μεσοεπιθετικά και μπορεί να βρει εξίσου δίχτυα. Παρ’ όλα αυτά η τελευταία της νίκη ήταν στις αρχές του Ιανουαρίου, όπου επικράτησε της Σεντ Τζόνστον (0-1) και έκτοτε μετράει μόλις δύο ισοπαλίες σε εννέα αγωνιστικές, στο πρωτάθλημα.

Νταντί Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΣΕΝΤ ΜΙΡΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σέλτικ με σκορ 1-5, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Ο’Χάρα από την άσπρη βούλα στο 6’, όμως έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Νταν στο 38’. Το 1-1 ο Ζότα στο 56’ και το 1-2 ο Τζόνστον στο 61’. Το 1-3 πέτυχε ο Αμπάντα στο 70’ και το 1-4 ο Ο’Ρίλεϊ στο 72’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χιούν-Γκιου στο 81’ με πέναλτι.

Κάκιστη εμφάνιση και ήττα για τη Σεντ Μίρεν, κάτω από δύσκολες συνθήκες. Μπήκε δυνατά και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ από την άσπρη βούλα, όμως στη συνέχεια έμεινε με παίκτη λιγότερο. Παρά το γεγονός ότι κράτησε το υπέρ της προβάδισμα ως την ανάπαυλα, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκε αποφασισμένοι και πίεσαν ασφυκτικά, ανατρέποντας με ευκολία το εις βάρος τους σκορ, ενώ στη συνέχεια υπήρξε διασυρμός, αφού πέτυχαν συνολικά 5 γκολ.

Την ευκαιρία να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα έχει σήμερα, καθώς φιλοξενείται από την ουραγό του πρωταθλήματος. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση αυτή την περίοδο, όμως θέλει να βγάλει αντίδραση μετά τη βαριά ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής, παραμένοντας παράλληλα εντός εξάδας. Πολύ δυνατή σε ότι αφορά την επιθετική της γραμμή, βρήκε δίχτυα και στα πέντε τελευταία παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, αλλά μόλις στο ένα από αυτά κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στην εστία της, δείχνοντας πως έχει αρκετά προβλήματα σε αυτόν τον τομέα, τα οποία πρέπει να προσέξει.