*4η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες έχουν παίξει την περίοδο 2004-05 στο ίδιο πρωτάθλημα, με την Ντονκάστερ να κερδίζει και τους δύο αγώνες σε συνδυασμό με over 2,5 και G/G.

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ντονκάστερ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Γουίμπλεντον, σε έναν αγώνα που μέχρι το 75ο λεπτό ήταν 0-0! Και παρόλο που βρέθηκε να χάνει 2-0 με δύο τέρματα του Γιανγκ – Κούμπες (76’, 84’), μείωσε με τον Ρόου στο 86’, πριν ισοφαρίσει με τον Γουίλιαμς στο 94ο λεπτό.

Η Ντονκάστερ παρέμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα, φέρνοντας δεύτερη ισοπαλία σε τρεις αγωνιστικές, αυτή τη φορά με 2-2 εκτός έδρας κόντρα στην Γουίμπλεντον. Αλλά έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, όταν δηλαδή βρίσκεσαι να χάνεις με 2-0 στο 84ο λεπτό μακριά από το γήπεδο σου και αποφεύγεις την ήττα, μάλλον θεωρείται σημαντική επιτυχία!

Στην έδρα της έχει πετύχει την μοναδική της νίκη στη σεζόν και στο πρωτάθλημα, αν και εκεί έχει γνωρίσει και την μοναδική της ήττα, η οποία όμως ήρθε σε αγώνα για το Λιγκ Καπ, από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.

Απουσιάζουν οι μακροχρόνια τραυματίες Μολινό (ΜΕ), Κλόουζ (ΜΕ), Τέιλορ (ME), Μπάρλοου (ΜΕ), αν και οι δύο πρώτοι πλησιάζουν στην επιστροφή, χτύπησε και ο αμυντικός Ολόγου που θα μείνει καιρό εκτός.

Ντόνκαστερ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί over 2,5

*Εχει 5/8 N/G στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΟΚΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Στόκπορτ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Κόλτσεστερ, έχοντας τον πλήρη έλεγχο του αγώνα, σκοράροντας μόνο μία φορά με τον Γούτον στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα από την αντίπαλο της.

Η Στόκπορτ πέτυχε επιτέλους την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, με 1-0 επί της Κόλτσεστερ, σε έναν αγώνα που θα μπορούσε να κερδίσει με πολύ μεγαλύτερο σκορ! Αυτή ήταν και η δεύτερη σερί νίκη της, με την προηγούμενη να είναι στο Λιγκ Καπ, αμφότερες χωρίς να παραβιαστεί η εστία της.

Όλα αυτά βέβαια για μία ομάδα που ανέβηκε φέτος στην κατηγορία, επιστρέφοντας μετά από χρόνια, αλλά με οικονομική ευμάρεια και με κόσμο, κάτι που την κατέστησε φαβορί για να κατακτήσει τον τίτλο και φέτος!

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών ο επιθετικός Τζένινγκς και οι μέσοι Κόλαρ, Ράιτ.