*30η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Στόκπορτ-Ντονκάστερ 1-0

*2/2 G/G και over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Ντονκάστερ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Γουίγκαν, ισοφαρίζοντας με τον Μπέιλι στο 70’ το γκολ που δέχθηκε μόλις στο 16’ από τον Γουάικ.

Η Ντονκάστερ κέρδισε στα πέναλτι την πρόκριση της στα προημιτελικά του League Trophy, μετά το 1-1 στην κανονική διάρκεια του αγώνα με την Γουίγκαν εντός έδρας, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.

Τουλάχιστον απέφυγε μία τέταρτη συνεχόμενη ήττα στο γήπεδό της, έχοντας μόνο μία νίκη, στην έδρα της, στους εννιά τελευταίους αγώνες της, με πέντε ήττες σε αυτό το διάστημα.

Είναι ακόμη στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αρκετά χαμηλά σε αυτόν, στην 21η θέση, αλλά σε μικρή απόσταση ασφαλείας, στο +8 για την ακρίβεια, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Ντονκάστερ Στατιστικά

*16/22 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*12/20 over 2,5 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΤΟΚΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Στόκπορτ κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Γουόλσολ, παρόλο που ισοφαρίστηκε στην εκπνοή του ημιχρόνου από τον Τζέιμς-Τέιλορ, έχοντας προηγηθεί με τον Ράιτ λίγο νωρίτερα! Πήρε τη νίκη με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο που έμειναν αναπάντητα, από τους Ολαόφε (55’), Μάντεν (76’ πεν.).

Η Στόκπορτ επέστρεψε στις νίκες, κερδίζοντας με 3-1 εντός έδρας την ανεβασμένη Γουόλσολ, έπειτα από τρεις αγωνιστικές, που δεν τα είχε καταφέρει.

Τουλάχιστον παραμένει πρωτοπόρος, αλλά πλέον στο +2 από την ομάδα που είναι στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, την Ρέξαμ, η οποία έχει και αγώνα λιγότερο! Αλλά μεγάλωσε λίγο την απόσταση της στο +4 από την τέταρτη που οδηγεί στα play off και όχι σε απευθείας άνοδο.

Συνεχίζει να παίζει χωρίς τον πρώτο της σκόρερ (όσο αγωνιζόταν) και βασικό επιθετικό Λούις Μπάρι, που θα λείψει για λίγες μέρες ακόμη.