*Στον πρώτο γύρο: Σουντιρόλ – Ρετζιάνα 2-3

*GG στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΡΕΤΖΙΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με την Μπρέσια.

Άργησε να μπει στο πνεύμα της αναμέτρησης, παίρνοντας παθητικό ρόλο στο πρώτο ημίχρονο αυτής. Η Ρετζιάνα ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο κι απείλησε σε τουλάχιστον τέσσερις περιπτώσεις την εστία της Μπρέσια, αναγκάζοντας σε πέντε αποκρούσεις τον Αβελά που αντικατέστησε τον τραυματία Αντρενάτσι στο ημίχρονο.

Τρίτη ισοπαλία σε τέσσερις αγωνιστικές για το συγκρότημα του Νέστα, γνώρισε μόλις μία ήττα στις εννέα τελευταίες από την Τερνάνα (2-0 εντός) στις 17 Φεβρουαρίου (τρεις νίκες, πέντε ισοπαλίες). Στις οχτώ τελευταίες εντός έδρας επικράτησε μόνο της Καταντζάρο (1-0) στις 26 Δεκεμβρίου (πέντε ισοπαλίες, δύο ήττες). Ολοκληρώθηκε η ποινή δύο ετών λόγω ντόπινγκ για τον Οκουονκουό και βρίσκεται κανονικά στην αποστολή, ετοιμοπόλεμος και ο Αντίστ.

ΡΕΤΖΙΑΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 10/13 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΟΥΝΤΙΡΟΛ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Μπάρι. Το μοναδικό γκολ πέτυχε με πέναλτι ο Καζιράγκι στο 60′.

Σε μία αναμέτρηση με ελάχιστες σοβαρές ευκαιρίες, η Σουντιρόλ δεν απειλήθηκε ούτε μία φορά κι εκμεταλλεύτηκε την οξυδέρκεια του Πεκορίνο που τρύπωσε στη μεγάλη περιοχή της Μπάρι κερδίζοντας πέναλτι από τον τερματοφύλακα Μπρένο, το οποίο μετουσίασε σε γκολ λίγο αργότερα ο Καζιράγκι.

Ήταν το 13ο για τον 30χρονο Ιταλό μεσοεπιθετικό στη Σέριε Β που έδωσε βαθιά βαθμολογική ανάσα στο συγκρότημα του Βαλέντε. Συγκεντρώνοντας 31 βαθμούς ισορροπεί με τη Ρετζιάνα και βρίσκεται στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη. Μακριά από το σπίτι της η Σουντιρόλ έχει απολογισμό 2-2-1 σε πέντε αγωνιστικές (διαφορά γκολ 9-7). Διαθέσιμος και πάλι ο Μασιέλο, νοκ άουτ παραμένει ο Πεκορίνο.