* No Goal τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Αταλάντα στα τρία τελευταία ταξίδια της (2-1-0) στην Μπολόνια.

Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος

ΜΠΟΛΟΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (1-2 στην παράταση) επί της Ίντερ. Ο Αουγκούστο (92’) άνοιξε το σκορ για την Ίντερ, αλλά οι Μπεουκέμα (112’), Εντόι (116’) ανέτρεψαν το παιχνίδι για την Μπολόνια.

Σε διπλό ταμπλό συνεχίζουν την απίθανη σεζόν τους οι “ροσομπλού” και από την Τετάρτη οι πιθανότητες ευρωπαϊκής εξόδου για πρώτη φορά στον 21ο αιώνα απέκτησαν κι άλλη δίοδο.

Το έκανε ξανά στο “Μεάτσα” η ομάδα του Μότα, όπως και στο πρωτάθλημα (07/10), έτσι και για την φάση των “16” στο Coppa Italia γύρισε τούμπα το παιχνίδι απέναντι στους πρωτοπόρους “νερατζούρι”.

Παρά το rotation, η λειτουργία της, ειδικά στο ανασταλτικό κομμάτι ήταν και πάλι εξαιρετική. Ο κίπερ Ραβάγλια φώναξε παρών όποτε χρειάστηκε, με αποκορύφωμα τη νίκη του στο πέναλτι του Λαουτάρο. Σε κόρνερ πληγώθηκε με το ξεκίνημα της παράτασης, με τον ίδιο τρόπο απάντησε η Μπολόνια, δίχως να έχει απειλήσει ιδιαίτερα για πάνω από 110 λεπτά. Σπουδαία η δημιουργία του φορ Ζίρκζε για τη δεύτερη ασίστ του στην αντεπίθεση της ανατροπής.

Όσον αφορά το πρωτάθλημα, έχει μετατρέψει σε φρούριο το “Νταλ’Άρα” μετά την ήττα της πρεμιέρας από τη Μίλαν. Με την κυριακάτικη νίκη επί της Ρόμα (2-0) το εντός έδρας σερί έφτασε στο 6-1-0 για να πλασαριστεί εντός 4αδας!

Στα αγωνιστικά νέα, τραυματίες παραμένουν οι Σουμαορό (στόπερ), Κάρλσον (εξτρέμ), ενώ αμφίβολοι είναι οι Ορσολίνι (εξτρέμ), Μπονιφάτσι (στόπερ).

ΜΠΟΛΟΝΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης

* No Goal τα 5/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΤΑΛΑΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (4-1) επί της Σαλερνιτάνα. Ο Πιρόλα (10’) άνοιξε το σκορ για την Σαλερνιτάνα, αλλά η Αταλάντα γύρισε το παιχνίδι με Μούριελ (47’), Πάσαλιτς (52’), Ντε Κετελάρε (83’), Μίραντσουκ (89’).

Έχει βρει ρυθμό η επιθετική λειτουργία των “μπεργκαμάσκι” τις τελευταίες δύο εβδομάδες, τη Δευτέρα πέτυχαν 3η διαδοχική νίκη σκοράροντας 11 φορές και διατηρήθηκαν σε απόσταση βολής (-2) από την 4αδα.

“Κρύο” το προβάδισμα της ουραγού σε στατική φάση, δεν κατάφερε να απαντήσει πριν την ανάπαυλα η Αταλάντα στις δύο καλές στιγμές του Λούκμαν. Βρήκε την ισοφάριση με ένα ακόμη εντυπωσιακό γκολ του Μούριελ στο “ριμπάουντ” από κόρνερ και η γρήγορη ανατροπή ολοκληρώθηκε σε μετάβαση. Ο κίπερ Καρνεσέκι έβγαλε τετ α τετ της Σαλερνιτάνα, είχε και σύμμαχο το δοκάρι πριν η ομάδα του Γκασπερίνι βρουν τους χώρους για να “τελειώσει” το ματς.

Στα αγωνιστικά νέα, τραυματίες είναι οι στόπερ Παλομίνο, Τολόι, μακροχρόνια η απουσία του φορ Τουρέ. Αμφίβολος λογίζεται ο Σκαμάκα (φορ).