*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λίνκολν-Τσάρλτον 3-1.

ΤΣΑΡΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ρέντινγκ, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Αζέζ στο 66’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο ίδιος στο 76’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Τσάρλτον. Δημιούργησε ευκαιρίες, δεν απείλησε όμως με καμία από αυτές την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν. Η άμυνά της δέχθηκε ασφυκτική πίεση, στην οποία υπέκυψε εύκολα στο δεύτερο ημίχρονο.

Συνεχίζεται η κατρακύλα της, ψάχνοντας την επιστροφή της στις νίκες. Καμία βελτίωση σε ότι αφορά το αμυντικό της κομμάτι, συνεχίζει να έχει πολλές αστάθειες, με αποτέλεσμα να δέχεται μονίμως γκολ. Από την άλλη επιθετικά απέτυχε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της, κάτι το οποίο της δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο το έργο για θετικό αποτέλεσμα.

Τσάρλτον Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΙΝΚΟΛΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Φλίτγουντ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ομοσέρε στο 34’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χάους στο 53’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σόρενσεν στο 57’.

Εξαιρετική εμφάνιση και νίκη για τη Λίνκολν. Κακό πρώτο μέρος, έμεινε πίσω στο σκορ, όμως στην επανάληψη πίεσε ασφυκτικά και κατάφερε να το ανατρέψει σε διάστημα τεσσάρων λεπτών.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, έχοντας ανεβασμένη ψυχολογία. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, παραμένει αήττητη εδώ και πέντε αγωνιστικές, ενώ κράτησε ανέπαφη την εστία της στις τρεις από αυτές. Δείχνει να έχει βρει και πάλι την επαφή της με τα αντίπαλα δίχτυα, σκοράροντας αρκετά και στις εξόδους της.