*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σουόνσι-Μίντλεσμπρο 1-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μίντλεσμπρο, στα πλαίσια της 40ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ιχιέκουε με αυτογκόλ στο 41’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Τζόουνς στο 73’.

Καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Μίντλεσμπρο. Επέβαλλε το ρυθμό της, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνάν της δεν κινδύνευσε σε καμία περίπτωση, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη.

Να διευρύνει ακόμα περισσότερο το αήττητο σερί της θέλει σήμερα, μειώνοντας την απόστασή της από την εξάδα. Είναι σε καλή κατάσταση, έχει βρει ρυθμό και σκοράρει με συνέπεια στα παιχνίδια της, την ώρα που αμυντικά είναι φανερά βελτιωμένη, έχοντας δεχθεί μόλις 1 γκολ στα τελευταία πέντε. Στο -6 από την 6η Νόργουιτς, με έξι αγωνιστικές να απομένουν για την ολοκλήρωση της σεζόν.

Μίντλεσμπρο Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΟΥΟΝΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της ΚΠΡ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 40ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Κουκ στο 71’.

Θετικά στοιχεία άφησε παρά την ήττα της. Είχε την κατοχή της μπάλας, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, όμως απείλησε με ελάχιστες από αυτές, με αποτέλεσμα να μην σκοράρει. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σε μεγάλο βαθμό, παρ’ όλα αυτά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τρόπο στην επανάληψη να παραβιάσει την εστία της.

Καλύτερη εμφάνιση και θετικότερο αποτέλεσμα θέλει να πετύχει σήμερα. Δεν πείθει σε γενικές γραμμές με την εικόνα της το τελευταίο διάστημα, μετράει μόλις μία νίκη στα πέντε πρόσφατα παιχνίδια της, έχοντας δεχθεί γκολ σχεδόν σε όλα. Δεν σκοράρει με συνέπεια και αυτό της δυσκολεύει ακόμα περισσότερο την προσπάθεια για θετικά αποτελέσματα, ενώ είναι στο +7 από την επικίνδυνη ζώνη, πράγμα που σημαίνει πως δεν έχει εξασφαλίσει ακόμα την παραμονή της.